Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért sajog az ember szíve...

Miért sajog az ember szíve tájékán, ha árulást követnek el ellene?

Figyelt kérdés

2015. márc. 19. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon gyakori tünet izgalom vagy harag közben, ami gyorsan el is múlik. Eddig még nem olvastam megfelelő választ erről, csak azt hogy ki kell vizsgáltatni orvossal. Én megtettem (EKG és szívultrahang), nem találtak semmit de ennek ellenére ha igazán mérges vagyok vagy izgulok, úgy érzem mintha szívrohamom lenne.
2015. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert stressz helyzetben gyorsabban ver a szíved, nő a vérnyomásod, esetleg felszökik az adrenalin szint (ki hogy reagál). Sokan éreznek sajgó fájdalmat, vagy szorító érzést a szívük táján, mikor hirtelen rossz hírt tudnak meg, szomorúak, csalódottak, tehetetlenek. Van akinek remeg a keze, izzad vagy ilyesmi.
2015. márc. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

izgalom, harag stressz -ezeknél igen.

De ez más... Árulás. Fájdalom, mintha megütöttem volna.

2015. márc. 19. 18:38
 4/7 anonim ***** válasza:

már bebizonyították, hogy a lelki fájdalom a testben is fáj. nemrég volt valami kutatás, a hírekben olvastam.

szóval ez természetes dolog.

2015. márc. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

máshogy fáj, mint stressznél

'szíven-ütött' van ilyen kifejezés

2015. márc. 21. 20:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutott eszembe először, hogy én is a szívem környékén hordom a lelkem 3s ilyenkor az fáj.:)


Hülyeségnek hangzik, de igaz kell legyen.

2016. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát igen, van valami, ami ott fáj, ott lokalizálódik
2016. okt. 19. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!