Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajhullás vashiány vagy...

Hajhullás vashiány vagy pajzsmirigy, esetleg egyéb hormonprobléma miatt (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Bocsánat, kicsit hosszú lesz, de nagyon el vagyok keseredve és abszolút tanácstalan vagyok. Valamikor januárban tűnt fel, hogy eléggé hullik a hajam (ekkoriban vágattam le derékig érőről hátközépig érőre), és a fejbőröm is elkezdett égni/viszketni, valamint nagyon gyorsan zsírosodott és korpásodott is. Megijedtem, el is mentem egy magánorvoshoz (nem bőrgyógyász, csak végez ilyen vizsgálatokat is), ő azonban csak annyit tudott mondani, hogy seborrheás bőrgyulladásom van, a hajhullásról szó sem esett, mondván a hajsűrűséggel nincs baj. Nizoralt és kénes sampont kezdtem a tanácsára használni, semmi eredménnyel. Ezután kétségbeesésemben elmentem egy bőrgyógyászhoz, aki nagyon alaposan kikérdezett és megvizsgált. Szerinte megritkult a hajam és a választékom szélesebb a kelleténél, valamint pici, szőrszerű kifejletlen hajakat is mutatott középen. Ezek állítólag egy bizonyos mennyiségben a férfihormon miatti visszafordíthatatlan kopaszodásra utalnak (azzal együtt, hogy sajnos rengeteg pici hajam is kihullik), de krónikus betegség miatti hajhullás is okozhatja. Az orvos elküldött vérvételre, ahol néztek vérképet, vasat, pajzsmirigy hormonokat, gyulladást. Eredmény: nagyon súlyos vashiány, és a TSH-m is kevéssel a határérték felett van. A TSH-t elvileg a hosszan tartó vashiány is befolyásolja. Olvastam olyasmit is, hogy a seborrhea is lehet valamilyen hiány miatt. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek reménykedhetek benne, hogy a szedett vastablettától, esetleges pajzsmirigy gyógyszertől visszanő a hajam? Ha igen, kb. mikorra várhatok javulást? Ha mégis férfihormon miatt hullik, azt is el lehet állítani fogamzásgátló nélkül? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2015. márc. 20. 21:19
 1/10 A kérdező kommentje:
kifelejtettem, 24/L vagyok
2015. márc. 20. 21:20
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen hullhat ezek miatt,sot a stresz miatt is
2015. márc. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A fejbőr hirtelen viszketése és korpásodása esetén gondolni kell a demodex szőrtüsző atkajelenlétére. Végzett-e az orvos mikroszkópos vizsgálatot a fejbőrről vett kaparékból ?Mindenesetre érdemes lehet 70%-os alkohollal átitatott vatta pamaccsal áttörölni a fejbőr érintett részét és figyelni, hogy a következő napokban észlelhető-e a viszketés megszűnése.
2015. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Több hónapig is eltarthat, amíg nagyjából rendbejön a hajad, légy türelmes, és addig is vágass valami jópofa rövid frizurát, hogy erősödhessen. A seborrheára van nagyon jó sampon, magisztrális készítmény, amit a bőrgyógyász felírhat neked receptre. Nem valószínű, hogy hormonális probléma, a súlyos vashiány bőven elegendő ok - hasonló gondom volt, annyira, hogy a végén leborotváltam a fejemet és parókát hordtam kb. fél évig. Rendbejött, a tied is rendbejön, de érdemes ezentúl rendszeresen (félévente/évente) vérképet nézetni, és odafigyelni a táplálkozásra, a megfelelő vasbevitelre.
2015. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A súlyos vashiánytól hullott ki a hajad. Visszanő még ne izgulj! Vegyél magadnak Haar Reval kapszulát.

60N

2015. márc. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos tanácsokat :)
2015. márc. 21. 08:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%-ig nekem is ez volt a problémám. Az összes diagnózis stimmelt nálam is. Én átvészeltem. Neked is menni fog ;)
2015. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, most nagyon megnyugtattál! Nálad mennyi idő után látszott változás? Mit szedtél?
2015. márc. 22. 09:26
 9/10 A kérdező kommentje:
update, arra az esetre, ha valaki hasonló helyzetbe kerülne: kb. egy hónapos vasszedés után a hajhullásom csökkent, a hajam gyorsabban nő és kezd visszasűrűsödni (bőrgyógyász mutatta fényképen, mennyivel keskenyebb a választék). Tele vagyok vastag, göndörödő pici hajakkal, hajmosás után nagyon vicces látvány :D Változtattam az étkezésemen, rengeteg zöldséget, halat, húst, gyümölcsöt, magvakat eszek és nagyon kevés pékárut, egyéb lisztes és cukros élelmiszert. Emellett vasat, B-komplexet, cinket, szelént, D-vitamint, Béres hajvitamint vagy Hair Clinicet szedek.
2015. ápr. 16. 16:27
 10/10 A kérdező kommentje:
ja, és a fejbőrömmel semmi javulás, de elhatároztam, hogy ösztöndíjamból elmegyek hajgyógyászhoz :)
2015. ápr. 16. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!