Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » S. O. S Mit csinálhatnék hogy...

S. O. S Mit csinálhatnék hogy segítsek a legjobb barátomon aki drogos és cigizik, iszik? (hosszabban lent)

Figyelt kérdés
Segítsetek! Az egyik "haverom" (F/16) elkezdet drogozni, mert rossz társaságba került, már volt ugy hogy 1hétig minden nap be volt állva. és cigizik is minden nap és be is van rúgva sokszor ,meg suliba se jár normálisan ...tudtam hogy ez lesz mindennek a vége. Nem tudom hogy segíthetnék rajta mert utál és nem hallgatna rám.Nemtudom mire volt ez neki jó,pedig jó élete volt,most attól félek hogy annyira elfajul a helyzet hogy még ölni is képes lesz a drogért. meg ha igy folytatja akkor mennyi ideje van még hátra?

2015. márc. 22. 11:57
 1/9 gublug ***** válasza:
Szubjektív kommunikáció, minden este. Ismered a technikát?
2015. márc. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem
2015. márc. 22. 12:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Barátnőm is drogozik/drogozott, Én mint legjobb baratnője, nem tudtam rá hatni.

Akár a római pápa is beszélhente nekik, akkor se tennék le a drogot. :)

Rajtuk múlik. Legalábbis ez az én véleményem.

2015. márc. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Beszélj a szüleivel, ők többet tehetnek, mint te, pláne, ha nem is hallgat rád.
2015. márc. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha beszélsz a szüleivel, végképp megromlik a kapcsolatotok, hiszen elárulod.


Ha leállna az az ő döntése, ő felelőssége, max. biztosítani tudod, hogy segíted.

2015. márc. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nem ok nélkül keveredett, rossz társaságba” ez a saját döntése volt. Sajnos ebben az esetben egyedül te nem sokat segíthetsz rajta. A szülők dolga lett volna az odafigyelés és a megelőzés, de ez a jó kommunikáció hiányában valószínűleg elmaradt. Amit te tehetsz az az, hogy felhívod, a szülök figyelmét a szóban forgó „barát” állapotára, és tetteinek következményére. Ha nincs eredmény, és nem tőrödnek vele, akkor szakorvosi segítséget is kérhetsz.
2015. márc. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

%-ös, igen, benne van a pakliban, hogy átmenetileg megromlik a kapcsolat a baráttal, attól függ, hogy a szülők hogyan kommunikálnak a fiuk felé. Viszont itt sokkal nagyobb a tét egy kis mosolyszünetnél! Egy 16 éves gyerekről van szó, aki a legjobb úton van afelé, hogy pár éven belül kicsinálja magát, nem arról, hogy elvette valakinek a játékdömperét! Ha a kérdező igazi barát, szerintem képes ezt felmérni, mellesleg most is "utálja" a barátja, tehát sokat nem veszít. Ha sikerül a mentőakció, akkor viszont sokat nyer.

A magam részéről örülök, hogy ilyen is van a GYK-n, aki fiatalon is ilyen éretten és felelősségteljesen gondolkodik, mint a kérdező, csak becsülni lehet érte.

2015. márc. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs, 5-ös :-)
2015. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyire hatékony, de talán tudnak valamit segíteni: Drog Stop Segélyvonal:(80) 505-678
2015. ápr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!