Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha betéptem a...

Mit tegyek ha betéptem a nagyláb újjamon a körmöt oldalt és most rá egy hétre bedagadt és nagyon fáj?

Figyelt kérdés
Próbál a genny és a vér távozni de nem tud. Valami természetes módszerre lenék kiváncsi mert félek az orvostól és úgysem kérhetek fájdalom csillapítót ha esetleg felvágnák mert szoptatok és terhes vagyok
2010. febr. 17. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vágja fel,csak kicsit ki nyomja.

Ès húzókötést tesz rá.

Menj el.(én is kibírtam)

33/N

2010. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el orvoshoz, mivel a gyulladás sem tesz jót Neked (Nektek!). Ráadásul csak az orvos tud szakszerűen, higiénikusan ellátni, nehogy továbbfertőződjön a seb! Mert egyébként nagyon valószínű, hogy elfertőződött! Ki fogod bírni, mert hidd el, nem fog annyira fájni, mint amennyire fájt a szülés! ;)
2010. febr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi,de otthoni trükk?
2010. febr. 17. 21:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Második lennék!

Legfeljebb jegeled, figyelsz, hogy a sebbe ne kerüljön zokniszösz, hideg vízzel mosod (a meleg vérbőséget okoz és csak jobban fáj, gyulladásra nem jó a meleg!), viszonylag gyakran (naponta 3-4 alkalommal). Nem kensz bele semmit (se krém, se semmilyen kence, max. amit az orvos tanácsol), a seb környékét (nem magát a sebet) Betadine-nal fertőtleníted naponta 2x. Levegőn jobban gyógyul, tehát ne kösd otthonra! Jól szellőző cipőt hordj, és csak akkor kötözd a sebet, ha zoknit kell húznod! Kb. ennyi.

2010. febr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!