Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a legritkább vércsoport?

Melyik a legritkább vércsoport?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 19:37
1 2 3 4
 21/32 Bambino Spencer válasza:
100%

Én ma voltam vért adni, direkt megkérdeztem ezt a dolgot, mert engem is érdekel, és mondták, hogy az AB- a legritkább (régebben én is így hallottam, és úgy gondolom, hogy az OVSZ munkatársainak szájából hitelesebb az információ, mint bármilyen más forrásból).

Örültek is nekem, mert az én vércsoportom is ilyen.

2011. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hónapja kérdeztem rá végülis, mert már engem is nagyon foglalkoztatott. :) A véradós doki azt mondta az AB-, majd az AB+, és ezután a B-... tovább nem sorolta :)
2011. máj. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Tündianya ***** válasza:
100%

0 pos 38%

A pos 34%

B pos 9%

0 neg 7%

A neg 6%

AB pos 3%

B neg 2%

AB neg 1%

2011. júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
11%

Sajnos mindenki ki kell, hogy ábrándítsak mindenkit. Érdekes, hogy egymást szidjátok, mint biológusok, meg orvosok, de a Google-t egyik se tudja használni. A legritkább a Hh vércsoport, ami a H antigént tartalmazza minden vörösvértestben. Bombay fenotipusnak is hívják, Indiában 1 : 10000, Európában 1 : 1000000 az előfordulási aránya.


Itt a populációgenetikai fa, illetve a részletes adatok:


[link]

2011. júl. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 retinol válasza:
100%

Kedves Lehel!


Biológusként hívnám fel a figyelmed arra, hogy Te fentebb a Bombay fenotípusokról írtál, ami az általános vércsoport meghatározásnak (nem feltétlen) része. Jópár rendszer akad ezek mellett, amiben csoportosítani lehet, azonban Magyarországon ez nem szerepel egy hétköznapi ember úgymond "paraméterei" közt. Nyilván bizonyos típusú műtétek esetén egyéb faktorok egyezőségének, ill. összeférhetőségének vizsgálata szükséges. Nem kell lefitymálni senkit, és bárki által feltölthető wikipédiás szócikkre hivatkozni csak azért, hogy Tied legyen az utolsó szó.

2011. szept. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 retinol válasza:
100%
Helyesbítek: nem wikis, de "guglizott".
2011. szept. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 nikoletthffg válasza:
100%
én nem rég kérdeztem meg, az A-s (pozitíz/negatív) és a 0 a leggyakoribb. Aztán a B ritkább, az AB+ mèg ritkább és az AB- a legritkább
2015. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
0%
Lehet hogy nem a 0-ás vércsoport a legritkább, de a 0- a legritkább az én orvosom ezt mondta.
2017. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
Ha jól tudom, az AB- a legritkább. VISZONT! Egy AB- os kaphat vért amennyire tudom minden Rh- ostól. Míg a 0- os csak 0- ostól kaphat vért. Ettől függetlenül nem az a legritkább.
2017. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Manapság már csak csoportazonos vért adnak (legalábbis Magyarországon). Csak kivételes vészhelyzet esetén adnak pl. egy AB-s vércsoportúnak 0-ás vért.
2017. ápr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!