Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Úgy néz ki apa alkoholista...

Úgy néz ki apa alkoholista mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem az a fajta alkoholista aki dühöng...általában csak lefekszik aludni. Nem ezzel van a baj, hanem az egészségével. Sokszor több napig nem látom józanul. A szomszédban van a bolt egy nap többször is átmegy piáért.Nagyszerű apa jobbat nem is akarhattam volna, de most hogy már felnőttem úgy véli ezzel elvégezte a dolgát és már mindegy neki. Nekem még szükségem van rá. Már sok családtag beszélt vele de semmi. 18/F

2015. ápr. 8. 23:43
 1/2 anonim ***** válasza:
34%

Beszélj vele te. Mond meg neki hogy neked fontos hogy ő ne igyon, mert ha iszik annak rossz következményei is lehetnek(csak azok).

Amúgy az én apukám is alkoholista, de nem tekintem apámnak sőt nem is szólítom apának, nevelő apumat viszont annak szólítom és őt szeretem apumként..

Az alkoholizmus általában akkor alakul ki ha valakinek szeretet hiánya van vagy nem érzi hogy szeretik, szóval érztesd vele hogy szereted..:)

2015. ápr. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Az alkoholizmus általában akkor alakul ki ha valakinek szeretet hiánya van vagy nem érzi hogy szeretik, szóval érztesd vele hogy szereted..:)"


Ez úgy ahogy van egy óriási butaság! Az alkoholizmus NEM a szeretethiánytól alakul ki, ennek sokkal összetettebb okai vannak.



Először is próbálj meg beszélni vele, próbáld meg tudatosítani benne, hogy amit ő csinál, az már alkoholizmus. Alkoholistáknál a legnagyobb probléma az szokott lenni, hogy nincs betegségtudatuk. Azt gondolják, hogy tudják kezelni az alkoholt, hogy bármikor abba tudnák hagyni, ha akarnák, de az a néhány sör vagy feles igazán nem akkora gond. Úgy érzik, hogy a környezetük túlozza csak el a problémát.

Ha szerencsés vagy és megérti, hogy ő beteg, akkor lehet elkezdeni érdemben beszélni a kezelések lehetőségeiről, arról, hogy te miben tudod támogatni, miért fontos neki és neked, hogy kikeveredjen ebből.


Sajnos a legtöbb esetben mindjárt az első pontnál bukik a mutatvány, de talán te szerencsés leszel.

Én sajnos nem voltam, végig kellett néznem, hogy az apukám, aki mellesleg nagyon jó ember volt és mindenki szerette tejesen tönkreteszi magát, végignéztem a testi és szellemi leépülését és végül a halálát. Művelt és tanult ember létére sohasem ismerte el, hogy ő alkoholbeteg, még akkor sem, amikor gyomorvérzése volt, amikor a májeredményei tragikusak voltak, amikor a májkárosodás miatt feltelt vízzel és már levegőt is alig kapott. Még akkor is tagadta, hogy ez az alkohol miatt lenne. Az orvosokat hibáztatta, hogy nem találják a betegségének az okát, nem vizsgálják ki rendesen, nem foglalkoznak vele.

Te próbáld meg valahogy ezt tudatosítani benne!

2015. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!