Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az nem árt a fülnek, ha...

Az nem árt a fülnek, ha éjjelre, alvásra feltesszük a fejhallgatót és ilyen ún. relaxációs hangokat/zenéket hallgatunk?

Figyelt kérdés

Láttam a YouTube -on ilyen videókat, amikben természeti hangok - madár csicsergés, eső, patak csörgedezése stb - hallhatóak és azt írják, hogy ezek alvást segítő, relaxációs hangeffektek.


Ez mind nagyon szép és jó, csakhogy véleményem szerint éjjelre, alvás közben nem túl egészséges bármit is hallgatni, pláne nem fejhallgatón, ugyanis a fül alvás közben is pihen, regenerálódik, és ha ezt "megakadályozzuk" e módon, akkor nem hiszem, hogy túl jó lenne alvás az éjszaka folyamán, ezért én nem nagyon merem az ilyeneket kipróbálni.


Nektek mi erről a véleményetek? Szerintetek is káros lehet, vagy pedig nem árt?



2015. ápr. 10. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne használd minden nap, am. jó ötlet. Édesanyám anno hangosan hifiről hallgatta és annyira megszoktam, hogy volt olyan alkalom amikor magamtól bekapcsoltam, pedig ő otthon sem volt pl. elment kirándulni. Persze külön szobám volt, de néha áthallatszott vagy direkt nyitva hagytuk az ajtót. Pedig akkor még lázadó kamasz voltam (15-16) és mégis szívesen hallgattam. :D Sőt volt, hogy apám is önmagától hallgatta, mert ők egy szobában voltak és megszokta, megtetszett neki.
2015. ápr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Szóval, hogy számodra is hasznos legyen ha teheted hallgasd hangosan ha nem akkor ne fejhallgatót használj, hanem sima fülhallgatót és ne minden nap. Bár ennek utána kéne olvasni, hogy a fülnek kell-e nyugalmi időszak, amikor regenerálódni tud. Logikusan kell, de mégsem annyi mint akár a szemnek. :D
2015. ápr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 piriiiii ***** válasza:
100%
Egy délutáni pár órás alvásra király ötlet, de egyébként nem ajánlom, több okból kifolyólag. Kényelmetlen lesz, akkár kárt is tehetsz éjjel a fejhallgatóban. Könnyen elalszol a zenétől ugyan, de nem fogsz kipihenten tevékenykedni következő nap. Könnyen elalszol ugyan, de éjjel bármikor felébreszthet a legfinomabb zene is.
2015. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 piriiiii ***** válasza:
Mínusz egy k.
2015. ápr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!