Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Roaccutan kúra után visszajönn...

Roaccutan kúra után visszajönnek azok a k*****ott pattanások?

Figyelt kérdés
Négy és fél hónapha szedek napi 20 mg Roaccutant.(sajnos többet nem bír a szervezetem) Nem tudom pontosan meddig kell szednem,talán augusztusig.az kb 9 hónap összesen? Azután visszajönnek,mert az orvos azt mondta,h porcelán bőröm lesz,viszont még mindig jönnek ki kisebb-nagyobb pattanásoka a homlokomon.de már csak ott.Nagyon el vagyok miattuk keseredve :(

2015. ápr. 12. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Bírod az ételeket amiket eszel?
2015. ápr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

IgyekszemA korosztályomhoz képest egészségesen táplálkozom,ha erre célzol.Igyekszem kerülni a cukros dolgokat és sportolok is.Sajnos elég sajtfüggő vagyok és tudom h az nem annyira jé,de azt is próbálom mérsékelni.A bőrgyógyász azt mondta h a

táplákozás nem befolyásolja a bőrt.

2015. ápr. 12. 13:54
 3/8 anonim ***** válasza:

A bőrgyógyászod részemről egy inkompetens szerencsétlen, de emberileg biztos nagyon kedves meg értékes, csak egészségvédelemmel, orvoslással, biológiával ne foglalkozzon. Legalábbis az én véleményem szerint.


Azért kérdeztem, hogy az ételeidet bírod-e, mert egyébiránt a mindennapi ennivalóink okoznak mindennapi, krónikus gyulladásokat (és látványos bőrtüneteket) úgy általában. Tejfehérjék, gabona fehérjék, károsodott bélfal (ÁBSZ) esetén pedig úgy bármilyen fehérjetípus amit enni szoktál átjuthat a bélfalon és autoimmun folyamatokat, gyulladásokat okozhat. Na ez látszik a bőrön. Nekem most csak a karom ekcémás a sajttól, illetve pár pati a hátamon, hát igen.. :D


Nem árt tudni ki mit nem bír, mert adott esetben szükség lehet rá, hogy elkerüljük ezeket az anyagokat.


De azért nem csak kaja, vegyszerek, adalékanyagok is lehetnek (utóbbi mégis kaja)

2015. ápr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia! Én most kezdtem el. Nagyon remélem,hogy nem jönnek vissza a kúra befejeztével. A tapasztalatokra én is kíváncsi lennék.

Lehetne egy kérdésem feléd? Mennyi idő után kezdett el javulni a bőröd a 4,5 hónap alatt? Az első hónapban durvább lett a bőröd?

2015. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia, nekem olyan nagyon durván nem volt vészes az arcom(pl nem volt gyennyes,heges stb...)de azért volt rajta meg a hátamon is már elég régóta és így felírták.nekem az első hét után elkezdett hámlani az arcom és egyből látszott a javulás. Valószínűleg az én arcom azért nem romlott az elején, mert nem volt rajta olyan nagyon mély pattanás.De nem tudom szedni a testsúlyra felírt adagot a szemem miatt(nagyon szárítja).➡belelógok a nyárba.Mellékhatása még az ekcéma és orrnyálkahártya szárazság :)
2015. ápr. 12. 21:53
 6/8 anonim válasza:

Szia! Nem az idő számít, hogy mióta szeded, hanem hogy mennyit szedtél be eddig. Az első két hónapban én is 20mg-ot szedtem. Egyszer javult egy kicsit, majd romlott, viszont körülbelül január vége óta már nem romlott sokat, és kb 2 hónapja már szinte nem is jön ki pattanás, ha jön is, az is ilyen apró, ami hamar begyógyul. Igazából nekem már nincsenek is pattanásaim, csak ilyen bőr alatti gyulladásaim vannak, de szerencsére már azok is szépen halványulnak. Nekem 4-5. hónapban kezdett el javulni az arcom, viszont én csak az első 2 hónapban szedtem 20mg-ot, aztán 3 hónapig 30mg-ot, majd utána 40mg, aztán 50mg és most megint visszaálltam 40mg-ra, mert nem bírtam a mellékhatásokat. Bár az arcom szépen gyógyul, a hátam és a mellkasom még mindig elég csúnya, bár igaz, a pár hónappal ezelőtti állapotához képest gyönyörű. Sokszor nem tudtam aludni éjszaka, mert teli volt fájós pattanásokkal. Egyébként nekem is fél évet mondott a bőrgyógyász, hogy addig kell szednem, de azt nem tette hozzá, hogy nem az idő számít. A testsúlyodból kiszámított értéket kell bevinned, ami 120 a testsúlyoddal szorozva. Tehát ha 60kiló vagy, akkor 60*120=7200 mg. 7200 mg-ot kell bevinned összesen, hogy ne jöjjenek vissza. 7200 mg az 14 doboz gyógyszer. Nekem se fél éves a kúrám, mert az első két hónapban csak 20mg-ot szedtem. Szóval 8 hónap lett belőle, most vagyok a 7. hónapban. Ha minden jól megy, akkor nyár elején már nem kell szednem.

Amúgy a szememet nekem is az elejétől kezdve szárította, már az első héten bevérzett és azóta is olyan. Nagyon száraz volt, de furcsamód 1 hónapja körülbelül mintha enyhült volna. Emellett még jelentkezett a bőr és szájszárazság, amire hidratálókrémet és ajakbalzsamot használok, aztán még a következő mellékhatások jöttek elő: hát-ízületi fájdalom, orrvérzés, ekcéma, fejfájás, fülsípolás..stb Próbáld ki, vegyél műkönnyet a gyógyszertárban. Lehet kapni tartósítószermenteset, az nem károsítja a szemedet. Ophylosa szemcsepp. Én is használtam fél hónapig kb, de nem bírtam, hogy folyton csepegtetni kell meg szerintem nekem nem is használt semmit. Amúgy 20 mg nem olyan sok nyárra, szerintem belefér, csak vegyél egy jó erős naptejet és mindig kend be magad, ha napra mész. Na meg egy szemüveg se árt és kend az arcod hidratálókrémmel is.

Remélem segítettem. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.

2015. ápr. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat, megnyugtatott. :) Mindenki azt mondja hogy hülye vagyok amiért szedem, de ők nem tudják milyen az,amikor nem mersz tükörbe nézni az arcodtól :(

Még csak azt kérdezem,hogyha én napi 20-assal tudom csak szedni,de beszedem az előírt adagot,csak hosszabb idő alatt (54 kg vagyok, elv nekem 11 dobozt kell beszednem,már 4 kész) így ugyanannyit ér, ugye?

2015. ápr. 14. 22:11
 8/8 anonim válasza:

Ne is mondd... Nekem is herótom van, hogy folyton beleokoskodnak a dolgaimba, miközben semmit sem tudnak rólam és egy másodpercet sem éltek át abból, amit én. A legtöbb ember csak az észt tudja osztani, ahelyett, hogy mondjuk magukba néznének és meglátnák a gerendát. Nem is tudják milyen érzés az, amikor az utcán a fejedet lehajtva mész a földet bámulva, hogy ne keljen más emberek arcán az undort elviselned, amit a csúnya, undorító arcod vált ki belőlük. Bennem nem a gyógyszer okoz/okozott maradandó károsodást, hanem a több éves pattanásos mizéria, aminek köszönhetően teljesen magamba fordultam és szinte antiszociális lettem. Hiába tisztul ki az arcom, ez örökre bennem fog maradni, de talán majd az idő segít valamennyit...


Egyébként igen, csak a bevitt mennyiség a fontos. Akkor ezek szerint neked hét hónap van vissza. Mondjuk szerintem megpróbálhatnád a 30mg-ot, az 10 mg igazán nem sok. A szervezetednek 4 hónap alatt bőven volt ideje hozzászokni a gyógyszerhez. Eleinte tényleg erősödnek a mellékhatások, de pár hét után enyhülnek, ahogy hozzászoksz a nagyobb adaghoz.


Kitartást hozzá, remélem meggyógyulsz és nem jelentkezik semmilyen komolyabb mellékhatás.

2015. ápr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!