Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol, hogyan és milyen körülmén...

Hol, hogyan és milyen körülmények között dolgozik egy logopédus?

Figyelt kérdés

Lehetőség szerint valóban olyan emberek válaszát várom akik logopédusként dolgoznak.


Ilyesmikre is gondolok:

van e saját irodája?

egyetem után hogyan tud elhelyezkedni?

magán rendeléseket ad?

és még számos más dolog ha eszetekbe jut osszátok meg velem.

Köszönöm :)



2015. ápr. 13. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon eltérő körülmények között dolgozhatnak logopédusok. Gyakran előfordul, hogy nincs saját logopédiai szobája, és nem ritka az sem, hogy pl. iskola folyosóján, óvoda orvosi szobájában jut neki hely. Utazó logopédus hozza-viszi magával a fejlesztő eszközeit egyik suliból a másikba, vagy egyik oviból a másikba. Ilyen is van.

És van, hogy van saját, esetleg kollégával megosztott szobája, ahol tárolhatja a könyveit, eszközeit, a tanítványok pedig oda mennek hozzá.

Fősuli után - bár ebből nem vagyok naprakész mert régen kerestem már állást-,azt hiszem el lehet helyezkedni, mert munka van - de a körülmények nem feltétlen vonzók. Igaz, jobban végiggondolva Budapesten nagyobb esély van állást találni, mint vidéken. Az sem mindegy, hogy felnőttekkel vagy gyerekekkel akar-e foglalkozni. Kórházakban nem nagyon alkalmaznak főállású logopédust, csak óraadóként, és nem is pedagógusi státuszban.

Magántanítványt vállalhat a munkája mellett, ha van ideje, energiája- feketén is, és vállalkozóként is teheti.

Közalkalmazottként nincs agyonfizetve, úgyhogy valószínűleg szüksége lesz kezdőként a mellékesre.

Hirtelen ezek jutottak eszembe. Asszem kicsit negatívra sikerült - de sajnos a logopédia realitásaira kérdeztél rá, nem a vonzó területére. Pedig szépeket is lehet róla mondani. :)

Mit szeretnél még tudni? :)

2015. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia :)

Leginkább ezekre a válaszokra volt szükségem, amit nagyon szépen köszönök. :)

Kicsit el vagyok veszve,és nem jut több kérdés eszembe, de ha lesz majd írok privátban, ha nem jelent gondot neked.

Legyen szép napod :)

2015. ápr. 14. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan írj privátot, ha valami még eszedbe jut. :)


Neked is szép napot! :)

2015. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!