Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeretnék többet megtudni a...

Szeretnék többet megtudni a traumatológiáról. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudtam milyen kategóriába tegyem, ne haragudjatok.

Mint mondtam, szeretnék kicsit többet megtudni a traumatológiáról illetve egy traumatológus munkájáról. Jelenleg 13 éves vagyok, és nagyon érdekel a téma, csak sajnos nem tudok túl sokat róla. Néhányan tudom hogy azt gondoljátok hogy nem tudom még hogy mit akarok, mert még gyerek vagyok. Tudom, hogy fiatal vagyok, de én úgy gondolom, hogy jó dolog előre tervezni. Szóval, mint mondtam, a traumatológus munkája érdekelne, és nagyon megköszönném, ha valaki részletesen, hosszan le tudná írni. A válaszokat előre is köszönöm :)



2015. ápr. 15. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Google?
2015. ápr. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítőkész válaszodat, szerinted nem oda mentem először? de azt amit szerettem volna, nem találtam meg. valószínűleg nem tenném fel a kérdést ha megtaláltam volna amire kíváncsi vagyok...
2015. ápr. 15. 08:55
 3/4 anonim válasza:

Kedves kérdező! A Traumatológus egy olyan orvos, aki sebészetből szakvizsgázott. El kell végezni a 6 éves (12 féléves) képzést. Ezután pedig a sebészeti szakképzést. A Sürgősségi Betegellátó Osztályon dolgozik. Oda kerül mindenki az adott körzetből, akinek valamilyen sérülése történik. A munkakör színes: szinte sosincs két ugyanolyan eset. A feladat alapvetően a kisebb horzsolásoktól a gerinctörésig is terjedhet, ezért nagyon kell jeleskedni az egyes tantárgyakból, mint például anatómiából. Ellenben ha nincsen türelmed, nem vagy kitartó, és nincs állóképességed, akkor nem ajánlom ezt a szakmát. Gyakori a betegvesztés, nem mindenkit tudsz megmenteni. Ezzel tisztában kell lenni. Az állóképesség is fontos, ugyanis a legrövidebb sebvarrásoktól (10 perc), akár 12-24 óráig terjedő műtétek is akadnak. Én is fiatalon döntöttem el, hogy ezt szeretném csinálni, hogy ezt szeretném csinálni. Hamarosan középiskolába kerülsz, ott minél hamarabb szerezz két középfokú nyelvvizsgát. Remélem segített, és érthető volt a válaszom! :)


Üdvözlettel: Egy leendő traumatológus.

2015. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat!! Nagyon sokat tudtam meg belőle és teljesen érthetően írtad le! Sokat segített!
2015. júl. 27. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!