Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A véradásnál használt tű, kb....

A véradásnál használt tű, kb. akkora mint az a 'cső' amit infúzióadáskor szúrnak beléd? Mennyire fáj a véradás?

Figyelt kérdés
Elnézést, ez most lehet kicsit érthetetlen, de pontos neveket nem tudok...Aki esetleg érti, hogy mit akartam kinyögni és tudja is a választ, az légyszi írjon.:)
2015. ápr. 17. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amire gondolsz, szerinttem a periferias vena kanul, annak a lumene, keresztmetszete (atmeroje, vastagsaga) tobb meretben letezik, mint, ahogy a tuk is tobb fele vastagsagban, hosszban rendelkezesre allnak. A kerdesre valaszolva, egy viszonylag vastag tuvel szurnak veradas soran periferias venat, de nem kellemetlenebb, mint egy szimpla vervetel. En mar adtam jo parszor vert, es fajni sosem fajt, csak kellemetlen, mikor beszurjak. :)
2015. ápr. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!:)
2015. ápr. 19. 19:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Elmentem véradásra, és tényleg nem olyan vészes.:)
2015. ápr. 22. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Na orulok :-). Elso valaszolo vagyok, en eddig is adtam, de miota egeszsegugyben tanulok es folgozom (apolo), belulrol is latom mennyire fontos, hogy minsig legyen AB0 Rh csoportazonos ver.
2015. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, mondták, hogy nagyon fontos, ráadásul nekem külön örültek, mert ritka vércsoportú vagyok és mindenkinek jó a vérem.:)Szerintem legközelebb is megyek majd.:)
2015. ápr. 23. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!