Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erős hát és derékfájással mit...

Erős hát és derékfájással mit lehet tenni? Lehet a kemoterápia mellékhatása?

Figyelt kérdés
Apukám 76 éves, kemoterápiát kap (Xeloda), és kb. azóta (másfél hónapja) állandó hát és derékfájás kínozza, már járni is alig tud, és állandóan fájdalomcillapítókat kénytelen szedni miatta. A kezelőorvosa szerint csontkopás, idős korban előfordul, nem lehet vele semmit csinálni. Van valami gyógymód, kenőcs vagy akármi, ami segíthet? Lehet, hogy a kemoterápia miatt van?
2010. febr. 21. 15:54
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és a kemót végbéldaganat miatt kapja, tavaly műtötték vele.
2010. febr. 21. 15:59
 2/4 anonim ***** válasza:

akk protezis kell neki.

kemoterapiatol pedig: hanyas, rosszullet, gyengeseg. hajhullas

2010. febr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.Azt nem tudom h a kemoterapia miatt van e.Nalunk gyogyszertarba lehet kapni lozsirt,zolt zseleszeru anyag.Nagyimnak csontkopasa van es azt hasznalja,segit neki.En is probaltam,es segitet.
2010. febr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A hát- és derékfájás legjobb ellenszere általánosságban a masszázs. Igen hatékony módszer. Viszont a daganatos betegséget általában ellenjavallatnak tekintik, mivel -- bár nincs erre egzakt bizonyíték -- az orvosok többsége úgy gondolja, hogy a masszázs során erősödő vérkeringés széthordhatja a rákos sejteket, és növeli az áttétek kockázatát. Tankönyvileg csak végstádiumban jó, amikor már csak a fájdalomcsillapítás a lényeg. Tehát összefoglalva ha valaki rákos, akkor csak kifejezett orvosi utasításra kaphat masszázst. Kérdezzétek meg az orvost, csekély a valószínűsége, hogy beleegyezik, de lehetséges. Például ha körülírt területen van a daganat, és egy másik területen a fájdalom, amit masszírozni kellene. Én ilyen esetben úgy kezelném a beteget, ha hoz nekem egy engedélyt az orvostól, amit elteszek.


Gyógymasszőr

2010. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!