Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol tudok vérből levett...

Hol tudok vérből levett hematopoetikus őssejtet adományozni?

Figyelt kérdés
Hol tudok vérből levett hematopoetikus őssejtet adományozni? Mik ennek a részletei? Meddig tartható el? Ha autológ és allogén célra is elrakatnék, akkor is fizetős az első?

2015. ápr. 26. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg érdeklődni a helyi véradónál. Pécsett legalábbis ők foglalkoztak vele.
2015. ápr. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Drága dolgok ezek, de nem tudom, hogy van e értelme. Általában ezekből nincs hiány, mert vérből kivonható. Pont ezért nem is tudom, hogy foglalkoznak-e ezzel így.

A csontvelő donációra az már más kérdés, abból bizony van hiány, csak hát az nagyon körülményes, de szó szerint egy életet ment meg.

2015. ápr. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most így nézve a kiírásod és a kulcsszavakat, talán nem is vagy tisztába vele, hogy a hematopoetikus őssejt levétel (vérből) és a csontvelő transzplantáció, az két külön dolog, habár a céljuk ugyan az. Ha csontvelőt akarsz adni egy ismeretlen betegnek, akkor szerintem onkológián érdeklődj (olyannál ahol leukémiás betegekkel is foglalkoznak).
2015. ápr. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 Okés, majd körbekérdezek.

#2 Ha valamilyen vérrákod lesz, akkor vissza lehet állítani vele az előző állapotot. Ha már akkor veszik le, amikor rákos vagy, akkor viszont ugyanúgy rákos sejteket juttatnak vissza. Legalábbis azok alapján, amit olvastam, nekem így tűnt.

#3 Én úgy tudom, hogy vérből levett őssejtekkel is meg tudják csinálni a transzplantációt, nem kell azért felvágniuk, sőt manapság nem is nagyon csinálnak már ilyen műtéteket pont ezért. Esetleg ha rosszul tudom, akkor linkelhetnél egy cikket, hogy hogy is megy ez. Ha erre mégsem használható, akkor mire használják ezeket az őssejteket?

2015. ápr. 27. 04:04
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 Bocsánat, már keverem a szezont a fazonnal. HCT-re gondoltam, szóval hematopoetic cell transplantation-re. Az angol szaknyelven mindkét eljárást ezzel rövidítik, legalábbis a könyvben, amit olvasok. A könyv szerint a hagyományos eljárást már nem nagyon csinálják, inkább csak a vérből történő levételt. Ha jól tudom valami olyasmi volt, hogy ilyen kampós micsodára próbálták rátekerni a csontvelőt, aztán kihúzni, vagy valami ilyesmi borzalom, de ezt a megoldást csak egy filmben láttam, szóval lehet sok köze nincs a valósághoz.
2015. ápr. 27. 04:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Az jó ha már nem kell csontvelő transzplantáció, hanem elég az őssejt.

Ezt találtam neked:

[link]

2015. ápr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez nagyon jó! :-)
2015. ápr. 28. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!