Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért könyvelik el az alkoholi...

Miért könyvelik el az alkoholizmust betegségnek?

Figyelt kérdés
Ha jobban,bele gondolok,minden csak az akaraterôn múlik,ha valaki nagyon le akar szokni valamirôl akkor azt külsô segétségnyújtás nélkül is megteszi. És miért választja sok ember a "könnyebb" utat? Mi értelme van ennek? Szerintem az alkoholizmus nem betegség hanem lustaság. 19/L
2015. ápr. 29. 00:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nagyom gyenge akarat erő.
2015. ápr. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nagyon*
2015. ápr. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

- mi a betegségek definíciója?

- egy függőség mikor válik betegséggé? hol van a határ, amikor valaki már a függőségéért él, az irányítja az életét, az válik egyetlen motivációvá? Beteges ez vagy csak nem elfogadott?


- akkor az itthon vezető halálozási oknak számító szív-érrendszeri betegségek is lustaságból adódnak. Rossz étrend, életmód tehet róla, csak akaraterő kellene, hogy nem teszik beteggé magukat az emberek.



Ez szerintem nem egészen igaz, de én eléggé emberbarát vagyok, elfogadom, hogy mindenkinek rohadt nehéz.. így azért nem mindenki ura az életének, egészségének, nem vagyunk megfontoltak minden egyes tettünket illetően. Így beteggé is válhatunk, akármi is legyen a betegség pontos definíciója.

2015. ápr. 29. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Valóban nem olyan kézzelfogható betegség, mint például a törés vagy daganat, de attól még egy nagyon komoly pszichiátriai elváltozás.

A te logikád szerint, akkor sok más pszichiátriai betegség pusztán lustaságból adódik? A depresszió és öngyilkossági hajlam csak önsajnálat?

2015. ápr. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nos nem hinném,hogy pusztán csak önsajnálat lenne,azt gondolom,hogy vannak olyan emberek akik nem bìrják leküzdeni az elôttük lévô akadályokat és ezért jön a depressziò.. Mellesleg szerintem ez ellen is lehet küzdeni,csak akaraterô kérdése..
2015. ápr. 29. 09:28
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem lebecsülésképpen mondom,de látszik, hogy még nem ért igazán nagy fájdalom vagy baj az életben. Hidd el, hogy vannak olyan élethelyzetek, amikkel nem lehet pusztán akaraterővel megbirkózni és orvosi vagy gyógyszeres segítségre van szükség. Kívánom neked, hogy sohase kelljen ilyen problémával szembesülnöd. Inkább állítsd naivan, hogy minden csak akaraterő kérdése, minthogy szembesülj az élet kegyetlenségével. Én is azt hittem, hogy ilyen egyszerű az egész, de nagyon pofára estem. Vigyázz, nehogy te is így járj.
2015. ápr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor most mondom,voltam depressziós,és jártam pszihlóguhoz is.. Azt mondta nekem a pszihológus,hogy próbáljak meg pozitívan gondolkodni és más szemszögből nézni a világot. Kaptam orvosságot is valami vitaminokat. De a hozzáállásom megváltozása kellett,ahhoz,hogy kimásszak belőle. Csak 16-17 éves voltam.
2015. ápr. 29. 18:03
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor tudod mennyire nehéz valóban megváltoztatni a hozzáállást.


És gondold hozzá, hogy van mélyebb depresszió.


És van amikor egész nap gürizel hogy legyen mit enned, legyen lakásod, na ilyen körülmények között változtassa meg egy ember a hozzáállását, látásmódját.. :/


Még ha lenne az embereknek magukra idejük, persze akkor működhetne is. De ha nincs, ha csak a munka van meg a problémák, úgy nehezebb változtatni is.


Persze próbálni kell olyan élethelyzetet teremteni magunknak, hogy jobb legyen, legyen időnk és energiánk magunkra, csak akinek ez nem sikerült, annak tényleg brutál nehéz lesz.

2015. ápr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Aki itt akaraterőről beszél, az nem tudja, hogy mi a függőség. A függőség éppen egy olyan betegség, ami kikezdi az akaraterőt a függőség tárgyával szemben. Tehát ha a függő egyedül próbálja meg abbahagyni, az végül kudarchoz vezet, mert nem tudja elég erősen akarni a leszokást. Ha valaki egyszerűen csak leteszi, mert ő úgy akarja, akkor nem függő.
2015. ápr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Az alkoholizmust azért mondják betegségnek mert aki leszokott soha nem lesz gyógyult.ha egy kortyot is iszik utána vége!

Ez inkább akaraterő kérdése.

Nekem is voltak az életemben és vannak nagyon nehéz fájdalmas dolgok tragédiák megélhetési és párkapcsolati munkahelyi problémák.

Borzasztó nehéz volt néha talpra állni de választanom kell befizetem-e a villanyszámlát vagy inkább havi szintem eliszom az árát vagy még többet hogy jobbam érezzem magam egy darabig akkor én inkább a világításra szavazok.Hát ennyi a különbség.

Nem azt mondom ezzel hogy soha nem lehet egy kortyot inni hanem a rendszerességre gondolok akár napi akár heti szinten.

2015. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!