Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 14 éves lány vagyok és már...

14 éves lány vagyok és már körülbelül egy éve nagyon pattanásos a mellkasom de most legutóbb nagyon kikapartam és nagyon csúnya seb van ott. Mit használjak egyrészt hogy eltünjön a seb másrészt hogy ne jöjjön ki ennyi pattanás?

Figyelt kérdés
2015. máj. 26. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyász tud segíteni.
2015. máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ott mit csinálnak?
2015. máj. 27. 13:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Megnézi, ad rá helyileg krémet vagy lemosót. Ha nagyon durva akkor tablettát.
2015. máj. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszii szépen.:D
2015. máj. 27. 20:55
 5/9 anonim válasza:
Pont ugyan ez van velem is.. 14/L :D
2015. máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hátadon is van neked is?
2015. máj. 28. 20:06
 7/9 anonim válasza:
Meleg szappanos vízzel mosd át naponta többször ha van ra lehetőség. Lényeg hogy mindig legyen tiszta. Bőrfelület.
2015. jún. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden betegség kezelésének első és alapvető lépése: a szervezet alaphelyzetbe hozása (kiindulás egy teljes vérkép és kivizsgálás), lenyugtatás (!) - a nyugalom önmagában gyógyhatású, jóga, hipnózis, szellem "kiszellőztetése" -, ezek biztosításához a megfelelő táplálkozás, diéta, felerősítés.

Pattanás ellen:

Alkalmilag: Szalicil sav; Suspensio zinci aquosa (ez fehér, cinktartalmú ecsetelő, nehezen lemosható, vénynélkül kapható); aliexpress.com-ról rendelhető egy kézi elektromos eszköz, amelynek a fémrészét végighúzva a bőrön, a zsírt kihozza, eltávolítja, de kozmetikus talán jobb a zsíros, miteszeres bőr kezelésére.

Középtávon: főként arcon kamillás párolás (min. 10 perc) után komedokanállal a szőrtüszők zsírtartalmának finom kinyomása majd letörlés szalicil szesszel (Szegedi Klinika gyakorlata).

Hosszabb távon megelőzésre: DIÉTA: cukros (kifejezetten a mogyoró és csoki), fűszeres és sült ételek kerülése tartósan, zsírszegény és rostos ételek fogyasztása, konzervek, tartósított ételek, gyorskaják kerülése, sok nyers zöldség, gyümölcs, bio élelmiszer, fejes káposzta saláta fogyasztása (SPAR, kis vödrös), ha bírod és a környezetet nem terheled: hagyma, fokhagyma fogyasztása; fokozatos napozás, strandolás, sok mozgás izzadással, (szauna is jó lehet, nincs tapasztalatom), gyakori tiszta víz ivás, kerékpározás közepes napon, tiszta levegőben, vesetisztítás, májtisztítás gyógyteákkal, vérnyomás rendezése, vércukorszint (!) rendezése lehetőleg táplálkozással és mozgással (erről az orvosok is hajlamosak elfeledkezni), rendszeres élet kellő alvással, nyugalom, tiszta lélek, pozitív gondolatok.

Állítólag lányoknál fogamzásgátló szedése is segíthet, erről nincs tapasztalatom.

Orvosi segítséggel: rózsaszín ecsetelő, kénes ecsetelő (Szegedi Klinika, záptojás szagú, hatásos durvább esetekben is); Tetran B tabletta+bélflóra helyreállítók (hosszú távon nem ajánlom); utolsó esetben: Roaccutan kúra (állítólag már betiltották, drasztikus).

Alapvető, hogy a nem felületes bőrbetegségeket tartósan nem (csak) a bőrön kell kezelni, hanem belsőleg, legfőképpen a táplálkozáson keresztül.

Hozzáértő orvos: Buda, Török doktornő, magánrendelés.

2023. jún. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#1: Középiskolás koromig azt tanultam: "Az orvos meggyógyítja a beteget."

Aztán beteg lettem és megtanultam: Az orvos csak próbálja meggyógyítani a beteget, de a siker több tényező függvénye.

Legalább 8 bőrgyógyász kezelt, több-kevesebb sikerrel, amiben nyilván az én partnerségem is benne volt pro/kontra. Igazi holisztikus, a teljes testre és lélekre kiterjedően egyik sem, erre nincs is idejük, még a kórházi orvosoknak sem. Az ember leginkább magára számíthat, képeznie kell magát. Miskolc, Debrecen, Szeged és kisrészben Pest szolgáltatott tapasztalatokat, leginkább Szegeden és Pesten láttam mélyebb szakértelmet.

Az orvostudomány az elmúlt ötven évben hatalmasat fejlődött, ezért nem látok ma már drasztikus eseteket (acne conglobata).

A páciens is sokat tehet magáért, képezze magát, hogy ne önmaga legyen a bajai forrása, erősítője. A középiskolai biológia óra helyett egészségtan óra kellett volna ("páros ujjú patás"...).

Ahány orvos, annyi látásmód, ezért addig kell menni, amíg meg nem elégszünk az eredménnyel. Sajnos, az orvostudomány előtt még szinte végtelen távlatok vannak.

"A bőrbetegség lovon jön és gyalog távozik."

2023. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!