Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Feltörte a sarkam a cipő és...

Feltörte a sarkam a cipő és lett egy nagy hólyag a helyén, mivel tudnám eltüntetni?

Figyelt kérdés

Az új cipőm, amit kaptam a feltörte a sarkam, köszönhető ez az olyan "tágítási technikáknak is, mint a vizes zokniban járás... Nem lehet ezt a cipőt kitágítani, kár érte, mert drága volt, de eldöntöttem, hogy veszek egy másikat jövőhéten. Nem is ez a legnagyobb gond...


Hanem az, hogy egy hatalmas hólyag - nem vízhólyag - lett a sarkamon, és a jobb nagylábujjam mellett és fáj :( Jelenleg nem tudok ilyenekben gondolkodni, hogy sebtapasz meg ilyenek, olyan helyzetben vagyok... csak egy neogranorm kenőcsöm van. Fontos lenne, hogy eltűnjön a hólyag 4 nap múlva, mert utazom.


Tudnátok valami tippet/tippeket adni ennek az orvoslására? Mi lesz ezzel a hatalmas hólyaggal? Magától leesik majd? úgy döntöttem, ameddig nem utazom el, addig a par napig nem megyek sehova (nem is tudnék), pihentetem a lábam.


Köszönöm előre is a segítségeket.


2015. máj. 28. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha már úgyis kéznél van a Neogranormon, kend be vele vékonyan néhány óránként (én a Bepanthenre esküszöm amúgy, elixír), éjjelre hagyd szabadon, nappal pedig tegyél rá ragtapaszt - kérj valakitől, ha ennyire nincs -, és persze másik cipőt hordj. Saját felelősségre kiszúrhatod a hólyagot, általában nem ajánlják, én ki szoktam, és még nem lett bajom tőle.
2015. máj. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fertőtleníts le egy tűt, + a hólyag körül is, és szúrd ki, különben sose gyógyul meg, 4 nap múlva pláne nem. Ha kiszúrtad, ne szedd le róla a felső bőrréteget, mert akkor ott marad a lenyúzott bőr alatta. Inkább kösd be, és próbálj olyan cipőt hordani, ami nem irritálja. A Neogranormon olyan lesz erre, mint halottnak a csók, azt maximum akkor jó rákenni, ha lejött a hólyag teteje, és az alatta lévő nyílt seb besebesedett- segíti ilyenkor a hámosodást. A nyílt sebbe pedig nem szabad belekenni.
2015. máj. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!