Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegségből hogyan lehet...

Cukorbetegségből hogyan lehet kigyógyulni? Adjatok tanácsot! Kérlek, okoskodók ne írjanak. Csak arra vagyok kíváncsi, aki valóban véglegesen meggyógyult, mert vannak szép számmal. Én is sok mindent megpróbáltam már, de eddig még nem sikerült.

Figyelt kérdés
2015. jún. 3. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, h teljesen ki lehet-e gyógyulni belőle, de párom anyukája pl. az inzulinos szurkálást megtagadta, gyógyszert kapott. Betartotta a szénhidrát megengedett mértékét, elkezdett sportolni, és javítani az immunrendszerét. Azóta szépen beállt neki, ez amolyan szinten tartás. Eszik tésztát is, de durum fajtát. Ja és a gyógyszerekből már csak minimálisat kap.
2015. jún. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy 1-es típusú, vagy 2-es típusú.

Akinek 1-es típusú van, olyanról még nem hallottam, hogy meggyógyult volna.

Viszont vannak olyan ismerőseim, akiknek 2-es típusú. A diéta betartásával, rendszeres mozgással, túlsúly leadásával, náluk nagyon sokat változott a helyzet. Van aki pl. 3 féle gyógyszer helyett már csak 1-et szed. Van, aki a gyógyszer mennyiségét tudta csökkenteni. Egy idő után biztosan el is lehet hagyni, ha minden normalizálódik, ami miatt kialakult a gond.

2015. jún. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%

"A diéta betartásával, rendszeres mozgással, túlsúly leadásával, náluk nagyon sokat változott a helyzet"


Persze ez nem "meggyógyulás"! Ha lazítja a diétát, visszaszedi a túlsúlyt, visszaesik.

2015. jún. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Attol fugg melyik tipusu cukorbetegseged van.


Az 1-es tipusubol nem lehet kigyogyulni, a 2est karban lehet tartani eletmodvaltozassal, de az sem kigyogyulas.

2015. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3: Azért nagyon nem mindegy, hogy 1 gyógyszert kell szedned és így is mindig jók az értékeid. Vagy 3-at és akkor sem jók az értékek. Aztán ki tudja, lehet, hogy majd azt az egy gyógyszert is el lehet hagyni :)
2015. jún. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem tudom hol hallottad hogy "vannak szép számmal akik meggyógyultak" a cukorbetegség ha egyszer kialakult, az nem fog meggyógyulni. szinten lehet tartani életmódváltással
2015. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szamo77db ***** válasza:
Sehogy! Én is cukorbeteg vagyok, életem végéig diétáznom kell és szedni a gyógyszert. 2-es típusú vagyok, ami azt jelenti, hogy nem kell inzulinnal injekciózni magam. Párszor így is megszúrom magam hetente, mert folyamatosan ellenőrizni kell a vércukorszintemet. És még bőrgyógyászat, szemészet, hogy megnézzék, nincs-e valami szövődmény. Azt mondom, most első az legyen, hogy minél hamarabb méresd meg a cukrodat. A háziorvosod tudni fogja, hogyan tovább!
2015. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mesterséges hasnyálmirigy

[link]

Szigetsejteket is beültettek.

Kettes típusúaknak is van valami, már nem emlékszem. A kezdeti lefogyás és mozgás mellett.

2015. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Tudok olyan emberekről, akik teljesen kigyógyultak. Csak nem árulják el hogyan. 2-es típusú cukorbeteg lettem, 25-ös értékekkel kezdtem 1,5 éve. A cukorbetegséget. Eleken is gyógyítják, úgy tudom teljes vegán étrendre térnek át. Budapesten is létrehozott Szamos Miklós egy klinikát, de arról nem tudok semmit. Az előzőről sem árulnak el semmi mást. Annyit tudok, hogy számomra mindkét módszer szinte megfizethetetlen. Nincs valaki, aki ott gyógyult és tanácsokat tudna adni? Én ki akarok gyógyulni, nem gyógyszert szedni.

Van olyan, aki mindenféle füvet eszik, de ezt sem tudjuk, hogy mit. A kapor és a görögszéna nekem is sokat segített, de tartósan nem bírom a kapor nyers ízét. Zöldturmixban sem. Sokan ajánlják a teljes vegán étrendet, de az már szerintem aszkétizmus. Egyenlőre nem érzem képesnek magam rá. Időnként kipróbálom, hátha menne, de mindig rá kell jönnöm, hogy valamit nem tudok vegán módon előállítani.

Egy hatalmas életmódváltással 35 év után végre 30 kilót fogytam, és fél éve nem híztam vissza. Úgy nézett ki, hogy minden rendben lesz az alaposan lecsökkentett egy fajta gyógyszerrel, de ismét kiugrott, és rettenetesen viszket a bőröm. Most némi kihagyás után - mivel másik gyógyszert kaptam a viszketés miatt, és attól 25-re megint felment - vissza kellett térnem a Mercforminra, és egy hét magas érték után lement 10 alá. (Ez Lenkei prof. szerint normális, az volt régen is, csak mostanában találták ki az 5,5-ös normál értéket.)Van olyan cukorbeteg, aki6,5-nél is viszket rajtam kivül is?

2015. jún. 16. 12:58
 10/11 A kérdező kommentje:
Jaj, ez a zsírbontó gép reklám nem tudom, hogy került ide!
2015. jún. 16. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!