Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jobb kezes vagyok, a ballal...

Gelencser12 kérdése:

Jobb kezes vagyok, a ballal is tudok írni de teljesen tükrözve. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Mint ahogy fentebb írtam jobb kezes vagyok, viszont a bal kezemmel is tudok írni (persze nem olyan szépen) viszont tükrözve. Ha mondjuk leírom hogy 'autó' aztán bal kézzel elé akkor mintha egy tükröt tennénk az eredeti elé. Normális irányba nem tudok bal kézzel írni, ahogy a jobbal se tükrözve.

Mi lehet ez az egész? Talán valami betegség, vagy csak tényleg nem vagyok komplett és bekavar az agyam?


2015. jún. 9. 00:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Én meg jobb kezes vagyok, és mindkét kézzel tudok tükrözve írni és rendesen is, csak a ballal rondán.
2015. jún. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem betegség, megvannak az alapvető idegi alapjai mindenkinél. Egy rendszer segít a két kéznek, hogy tükörszimmetrikusan lemásolják egymás mozgásait az új mozgásformák tanulása közben. A legjobban a balkezeseknél megy ez a másolás.
2015. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!