Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért pont a "tálcás" WC-k...

Miért pont a "tálcás" WC-k terjedtek el Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nem beszélve arról, hogy kb. kétszer nagyobb felületen szennyezi a WC-t, mint más kialakításúak, többet is kell kefével tisztítani utána. A tapasztaltak szerint még a kerámiájuk is "tapadósabb" anyagú..

Arra tudok gondolni, hogy a magyarok ennyire szeretik vizslatni az ürüléküket.. Ti nem kaptok frászt ezektől?



2015. jún. 14. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én attól kapok frászt, hogy nagywc előtt bele kell dobni fél kiló papírt, különben kula bá becsapódáskor a nyakamig csapja a levet a klozetból. És így is kell WC kefét használni.
2015. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én rühellem a középlukast. Szarsz egyet, aztán a hátad közepe is vizes lesz.
2015. jún. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapok frászt. Egészségügyi szempontból meg nem árt szemrevételezni a mellékterméket. A középlyukas wc-ben sosem látod meg, ha például kissé véres a székleted és évekig észrevétlen maradhat akár egy vastagbélrák vagy egyéb emésztőrendszeri rendellenesség. A hátközépig fröccsenő klozetléről nem is beszélve.
2015. jún. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én jobb szeretem azokat a wc-ke, ahol egy polcra megy a végtermék és nem azonnal csobban. Egyrészt az jó ha nem jár minden bombavetés alvázmosással ill. a középlyukas és még ráadásul ívelt wc csészéknél garantált ,hogy a termék "féknyomot" hagy amit aztán lehet sikálni.
2016. jún. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Fujj..

Egyrészt az, hogy féknyomot hagy-e a kaksi, az szerintem jobban függ attól, hogy az milyen állagú, mintsem hogy hogyan/honnan/hova csúszik le, másrészt meg a válaszaitok alapján szerintem a magyarok tényleg fekália fetisiszták...

2016. jún. 3. 06:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem nézni, de idegesít, ha a seggemre csobban a víz, a vécépapír meg nincs ingyen, hogy minden szarás előtt kibéleljem vele a klozettet (pláne nem higiénikus úgy, hogy a p|csámra is csobban a víz, mindenféle nőgyógyászati nyavalyát meg nem akarok elkapni).
2016. nov. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

hát nem olyan wc-t kell használni, amely annyira meredek, hogy egyből csobban a cucc, felcsapva az összes vizet...

nem tudom, ti milyen wc-ket használtatok eddig, de jó esetben az ilyen fajtánál a csobbanó rész eléggé elől van, hátul meg a feneked, így (normális használat esetén) elég nehezen tud a víz annyira felcsobbanni, mivel a kitermelt nyersanyag épp csak lecsúszik az oldalán..

2016. nov. 23. 00:20
 8/10 anonim ***** válasza:
A klasszikus mélyöblítésűt, ahol középen van a lyuk rühellem: ha nem dobsz előtte ec papírt, de ha igen akkor is nagy az esély arra, hogy visszacsap, ami egyrészt undi, másrészt fertőzésveszélyes is lehet. Emellett nem lehet látni, ha gond van a széklettel, a székletmintáról még nem is beszélve. A csúszdás (ívelt) mélyöblítésű legalább nem csobban vissza, azonban ott is igaz, hogy nem látható, ha gond van a széklettel, ugyanez, hogy a székletmintához is kell egy vödör. A lapos öblítésűnél nincsenek ilyen gondok.
2019. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azért nem adsz le minden nap székletmintát, vagy remélhetőleg nem szorulsz rá, hogy megvizslazsd a végterméket..
2019. aug. 9. 21:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Én momentán ige, mert sajnos fekélyes vastagbélgyulladásom van. Örülj, hogy neked nincs gond az emésztéseddel!
2019. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!