Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy nagyon jó barátom sokat...

Egy nagyon jó barátom sokat iszik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval van egy nagyon jó barátom évek óta. Neki is voltak gondjai, válás,stb. Részletekbe nem mennék bele.. A lényeg az,hogy már mindenki felfigyelt a nagy ivászatára. Családja,mindenki. Ahogy én is. Szólogattam neki párszor,de szekálásnak vette mindíg, mostmár nemnagyon hozom elő. Orvos mért májfunkciót és valami borzalmas eredményei vannak. Fiatal ember, és egy piás mája van szó szerint. Persze van,hogy kihagy napokat,de állandóan ott van a kezében a sör,pálinka stb. És egyhuzamban is szokott napokat totál részeg lenni. A stressz miatt is lehet gondolom,de ez ördögi kör szerintem. Nem viccelek, látom,ahogy megy tönkre. Még mindíg jókiállású,de nagyon meghízott (fél-1 év alatt kb +25kg) Ha így folytatja,mik az esélyei, vélemény,tapasztalat stb? Köszi előre is (19 a srác)

2015. júl. 2. 00:22
 1/3 Gábor t válasza:

Szia . Tapasztalatot tudok meg osztani veled.

A közeli haveri köröm is ilyen volt (kb.8-an), velem együtt , 10-15 éve.A jó hírrel kezdem .

Túléltük. Egy haver van aki még mindig sokat iszik, de az életét nem befolyásolja negatívan , szeret bulizni .

Aztán van olyan haverom is aki nem csak piához nyult , és ezt addig csinálta, amíg nem arra eszméltünk a többiekkel , hogy 3-4 szavas szókincse van.

És ez még folytatódott.... aztán teltek az éve, 8-éve van barátnője egy fia, egy lánya jövőre házasodnak, ..tökéletes családja van,.

A távolabbi ismerőseim között viszont van olyan aki reggel piával kezd és rossz ránézni , azaz igazi alkoholista .

Nem tudhatod mi lesz a barátoddal , és nem is tudod befolyásolni szerintem, de támogatni tudod mint barát, például el mész vele , akár kocsmázni stb. nyilván most ez van.

Ha nem foglalkozol vele, és inni akar úgy is fog.

Szóval tarts ki mellette és ne aggódj .

2015. júl. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm:) igazából jó barátom,azon vagyok. Néha megiszom én is a magamét,de bőven nem az a szint,amit ő. Kitartok.Peace és kössz
2015. júl. 4. 04:06
 3/3 A kérdező kommentje:
De hogy teljesen őszinte legyek, az előző leírásomra nem is emlékszem csak foszlányokban,mivel pont egy buli után írtam atom részegen.. szép vagyok..na de ez 1-2 havonta 1x fordul elő max. ahhoz képest pedig milyen szépen válaszoltam:P
2015. júl. 4. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!