Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hipochonder vagyok, mit...

Hipochonder vagyok, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Tavaly nyaron, most lesz egy eve, hogy elvesztettem egy hozzam.kozel allot, aki miota elek velem volt. Rakban hunyt el.Azota tehetetlen vagyok, egyre jobban felek. Sulis idoszakban minden nap talaltam valamit, ami valami daganatos betegseg tunete lehet. Azota higy nyar van, szerencsere enyhult. Mindenfele betegsegtol rettenetesen felek, mindenre azt hiszem, hogy halalos. Ha valamivel megsertem magam akkor rogton az elso ami eszembe jut hogy vermergezest kaphattam, vagy tetanuszt. Neha mar tuneteket is produkalok, mikor egeszseges vagyok. Kezdek beleorulni... Nem tudom hogy mondjam meg a szuleimnek, hogy pszichologushoz szeretnek jarni.

14 Eves vagyok, zarkozott, depressziora hajlamos.



2015. júl. 2. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugi fiatal vagy nem fog semmi halálos történni veled még vagy 40 évig.

Igy kerek perec mondd el a szüleidnek hogy szeretnél menni.

mihamarabbi gyógyulást. és foglald el magad mindenfélével ami örömöt okoz, itt a nyár annyi mindent lehet csinálni.ne figyeld magad állandoan

2015. júl. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom^^
2015. júl. 3. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem ,hogy az vagy , mert aki hipochonder az szinte sosem ismeri el , hogy tényleg hipochonder és végképp nem mondja magát egészségesnek. Ráktól szinte mindenki fél valamilyen szinten , de ez a félelem most nálad teljesen normális mivel találkoztál a rákkal és a halállal is.Hidd el azt érzed majd ha tényleg beteg vagy.Nyugodtan menj el pszichológushoz büszke lehetsz magadra amiért ezt ilyen felelősségteljes döntést hoztál.
2015. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig a hipochonder emberek egy rész igenis felismeri hogy az. Szerintem nyugodtan mondd meg anyudéknak hogy úgy érzed szükséged van arra hogy pszichológushoz menj. Nem fogják leharapni a fejed, ha pedig nem szeretnél velük erről az egészről bővebben beszélni akkor finoman jelezd nekik :) Egyébként én is így vagyok mint te. Régen ha valami tünetem volt, elkezdtem keresgélni, ne tudd meg milyen őrültségeket vettem be. Mostanában csak ha már nagyon elegem van akkor keresek rá egy-egy tünetre... És akkor kezdek el pánikolni, lepereg az egész életem magam előtt. Megkeseríti az ilyen az ember életét... Egyébként ha gondolod írj privátban és beszélhetünk ezekről a dolgokról :)
2015. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat^^

Sajnos meg mindig nem mertem.lepni...><

2015. júl. 25. 00:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Tedd meg! Mit veszíthetsz vele? :) Én hipochonderként halogattam a háziorvoshoz menést mert féltem hogy komolyabb bajom van, párom addig erősködött míg elmentem és megkönnyebbültem. Ha elmész pszichológushoz az is meg fog nyugtatni hidd el!
2015. júl. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!