Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pár hónapja feltűnt hogy néha...

Pár hónapja feltűnt hogy néha összekeverem a számokat, pl 45 helyett 54-et írok vagy jegyzek meg, nem fordul elő gyakran de aggaszt. Volt már ilyen valakinek?

Figyelt kérdés
21 éves egyetemista vagyok, ezelőtt soha nem volt ilyen problémám, matek is jól ment

2015. júl. 6. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem néha a beszéddel van igy. Vannak időszakok mikor félrebeszélek, bár vocces szokott lenni pl belecsapott a disznó a tehenekbe.. Nem pedig a villám :D sztem mindenkinek vannak ilyenjei időnként
2015. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs miért aggódnod. Aki sokat foglalkozik számokkal, azoknál ez természetes jelenség.

Akik kimutatásokat készítenek ( könyvelők, bérszámfejtők, stb) csavart számnak, francia számnak, cseh számnak nevezik.

Ha egy kimutatás nem stimmel 9-el vagy a 9 többszörösével, akkor ez a hiba áll fenn. Sok esetben a hibát elkövető akkor sem veszi észre a számcsavart, ha többször is átnézi a nyilvántartását.

Ilyenkor vagy mással kell átnézetni, vagy félre tenni, és később átnézni.

Én Bankban dolgoztam (nagyon régen) és volt egy táblázatunk, amiből láthattuk, hogy melyik számok megcserélése miatt lehet 9, 18, 27 stb különbözet. A táblázat segítségével már könnyebb volt a hibát megtalálni.

2015. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem változtat a számjegyösszegen, ezért marad a táblázat.
2015. júl. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!