Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felléphet flashback-effektus...

Felléphet flashback-effektus marijuanától?

Figyelt kérdés

Egy pszichológus mondta, hogy a marijuana önmagában nem lenne veszélyesebb drog az alkoholnál, viszont az a probléma vele, hogy fogyasztás után 1 nappal, egy héttel, 1 évvel, szóval akármikor visszatérhet a hatása. Ha ez vezetés közben történik, az nyilván nem szerencsés.


Gondolom nem gyakori jelenség, de tapasztalt már valaki ilyet? Vagy ez csak ilyen "dokumentáltak már ilyet is" dolog?


2010. márc. 3. 23:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, és persze az is érdekelne, hogy milyen gyakori használattól léphet fel.
2010. márc. 3. 23:54
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem így van. én úgy tudom,hogy csak a szintetikus drogoktól van flashback-ed.
2010. márc. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A THC (a kender hatóanyaga) elraktározódik a zsírszövetben, és onnan bármikor felszabadulhat kis mennyiség. Ez a "flashback" azonban össze sem hasonlítható az LSD-flashbackkel, ami rettentő durva dolog, és a mechanizmusa is más. A THC-nál ez a jelenség nagyon enyhe.
2010. márc. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
bocs hogy így belekérdezek, de milyen érzés az lds-s flashback? mit látnak, éreznek akkor az emberek? milyen hatásai vannak később, úgy értem egész életében rendszeresen van ilyenje vagy sem? én nem drogoztam soha, pont ezért jó volna tudni milyen az. kipróbálni továbbra sem szeretném.
2010. márc. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek: Az LSD-flashback az, amikor egy, az LSD hatása alatt jelentkező hallucináció később rövid időre visszatér. Ez lehet bármilyen kényszerképzet.

Az LSD egyébként rendkívül erős hallucinációkat okoz, amit a használó valóságos dolognak él meg. Sokszor elfolyik a szőnyeg, vagy elkezd énekelni a lámpabúra, de van, akit kinevet a postaláda,ezenkívül akad, aki narancsnak képzeli magát és menekül, nehogy meghámozzák, mások előtt pedig megjelenik a rég meghalt rokon és levágja a saját fejét egy körömollóval. Ezek a látomások egyéntől függőek, és egyes esetekben annyira szörnyűek,elviselhetetlenek, hogy a delikvens ott, helyben megbolondul. LSD hatása alatt bármi, bármi megtörténhet.

2010. márc. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
köszi az infót. azért ez a körömollós tényleg durva. nem is gondoltam volna hogy olyan erős hogy meg lehet bolondulni tőle. :S
2010. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A marihuána veszélye nem az,hogy visszatérhet a hatása. Eleve napokon keresztül hat, mert, mmig a "valódi" hatás legfeljebb néhány óra, a fogyasztó cselekedeteit. életmódját több napon keresztül is befolyásolja, anélkül,hogy az illető észrevenné ezt.

Veszélyes továbbá az,hogy a rendszeres fogyasztóknál tartósan, sokszor veszélyes mértékben megváltoztatja a gondolkodásmódot.

2010. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

A MOTIVÁCIÓT VESZI EL ÉS EMELI AZ ÖRÖMÉRZETED MINIMUM SZINTJÉT. AZAZ HA BESZÍVSZUTÁNNA EGY IDIG TÖBB KELL A BOLDOGSÁGOZ MINT ELŐTTE. PERSZE EZ NAGYBN FÜGG ATTÓL KI MENNYIRE ERŐS LELKILEG. AZ MEG SZINTÉN TÉNY, HOGY ELŐHOZHATJA AZ AGYI ANYAGCSEREZAVAROKAT, MINT PL.:A SKIZOFRÉNIA, DE CSAKAKKOR, HA EZ KÉSŐBBEGYÉBKÉNT IS KIJÖTT VOLNA.

TUDOMÁNYOS TÉNYEK, MIKET A GOOGLE BAN IS MEGTALÁLSZ

VISZONT VANNAK OLYAN EMBEREK AKIK ELÉG SOKATSZVNAK TÖBB 10 ÉVE, ÉS TOP ONVAN AZ ÉLETÜK MADNEMMINDEN TÉREN, KIVÁLÓ EMBEREK, AKIKET CSAK TISZTELNI TUDOK...

EZ MIDNIG OLYAN FURA VOLT NEKEM...

2010. márc. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt már egyszer flashbacem és én nem használok semmilyen kemény drogot. Csak fű, hasis, rózsamag, meg amiket Magyarországon legálisan lehet kapni.És ezeket is csak ritkán, egy évben párszor. És nekem mégis előjött a flashback, és olyan érzés volt mint a fűtől, szóval szerintem attól volt.

Az érdekes az volt hogy én nem így képzeltem el a flashbacket, mert olyan volt hogy mikor kezdett megjelenni akor tudtam irányítani, először fura volt és elnyomtam, de aztán érdekelt és "rásegítettem", átadtam neki magam és teljesen olyan érzés volt mintha be lennék tépve, de mégis tisztább volt az egész.em voltam kába, de olyan szemmel láttam a világot mint mikor betépek. Pár percig tartott és utánna mikor kijöttem belőlle nagyon durva érzés volt mert tisztán emlékeztem az ézzésre, ellentétbe nazzal amikor betép az ember, mert akkor folyamatosan jön ki belőlle az érzés, és elmosődik. De nekem éles váltás volt és nagyon nagy émény. Örülök hogy átéltem, és nemfélek hogy például vezetés közben jön rám, mert mondom, tudtam irányítani. Az is lehet hogy sok embernek lett volna, csak automatikusan elnyomta és fel sem fogta, és nem is emlékszik rá.

2011. márc. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
IGEN LEHET! nekem ma volt és kicsit megijedtem, hazajöttem egyből rákerestem és már kicsit megnyugodtam h nem én vagyok az egyedüli:)
2011. szept. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!