Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik tornát...

Szerintetek melyik tornát csináljam? Melyik jobb a gerincemnek?

Figyelt kérdés

Gerincferdülésem van régebb óta és idén télen lesz 2éve, hogy van fűzőm is. Schrott tornát alkalmaznak rajtam heti 2x és az első egy évben segített is. 30 fokról 20-ra csökkent a görbületem. Azt mondták, hogy a fűző és a torna csak együtt hat. Aztán hanyagoltam a mindennapi tornát és úgy maradt a hátam azóta is.


Ma voltunk egy Kim doktotr nevű embernél és azt mondta, hogy a Schrott már 80 éves módszer és nem használ semmit. Mutatott pár gyakorlatot és nagyrészük pont annak az ellentéte, mint ami a Schrottban van. Nem mellesleg ezek az új gyakorlatok kissé fájdalmasak.

Azt is kijelentette, hogy a fűző sem ér semmit és haggyam abba a hordását, de ha fojtatom ne is menjek vissza hozzá.


Őszintén nem tudom, hogy melyik módszert válasszam, mert a Schrott + fűző segített amíg abba nem hagytam a napi színtű tornát. Nem tudom, hogy használ-e egyáltalán az új torna és ha igen, mennyire.


Ha a Schrott + fűzőt választom, akkor elkezdeném újra a napi gyakorlást. Én erre a módszerre hajlok inkább, mert ez segített már.


Akik érintettek, érintettek voltak vagy jártasak ebben a témában, kérem írjanak.


Köszönöm, hogy elolvastad.


Egy tanácstalan 15 éves kamasz srác.



2015. júl. 17. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A másik doktor nem véletlenül valami természetgyógyász homeopátia függő emberke? Az ilyenekre ne hallgass :)

Tudod a járt utat a járatlanért.. :)

2015. júl. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csináld csak azt amit már elkezdtél és javított rajtad.
2015. júl. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia. Gyógytornász vagyok, így azt tanácsolom, hogy amit a KIM "doktor" mondott neked azt el ne hidd. A fűző hordása addig kell amíg a csontosodás le nem zajlik kb 18 éves korodig, a torna pedig azt kell h mondjam életed végéig, mivel szükséged lesz egy nagyon erős törzsizom fűzőre vagyis hasizom és hátizom. A schrott terápián kívül van még más lehetőséged is , mint pl. dorn terápia vagy ott van a hagyományos gyógytorna/ gerinctorna. De javaslom, hogy minél hamarabb intézd el, hogy megvizsgáljanak és újra kezdhesd a tornát otthon is.

Remélem segítettem

2015. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha voltatok annál a Kim nél akkor van pénzetek. Az egy sarlatán.

Fitness termes edzést csinálj, vagy otthon a fegyencedzés könyv alapján.

Pár kg izmot fel kell szedni ebben gondolkodj.

2015. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!