Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozza az öregedést?

Mi okozza az öregedést?

Figyelt kérdés
Engem az orvosi magyarázat érdekel hogy pontosan mi az ami öregedés folyamatát előidézi/okozza.

2015. júl. 23. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy diplomamunka, melyben olvasható néhány elmélet az öregedés okairól:

[link]

Például a DNS másolásakor hibák keletkeznek. Vagy a DNS szálak végeit védő telomérák rövidülnek. Illetve röviden a legfőbb ok az, hogy programozva lehet a DNS-ünk "lefutóvezérlésében" az öregedés és halál.

2015. júl. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem vagyok orvos, csak egy tanulatlan földmunkás.

De azt tudom, és tapasztalom, hogy szervezetünk az idő haladtával egyre oxigénhiányosabbá válik. A szervezetünk attól öregszik, hogy kevés oxigén jut sejtjeinkhez.

2015. júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Karla74 válasza:

Fejben öregedést te okozod saját magadnak.

A testi öregedést pedig a mozgás szegény életmód + túlzott napfény és dohányzás.

2015. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2. válaszoló

az oxigén hiány csak elhalást okoz viszont mutációt nem..

az öregedést nem lehet a sejtelhalás számlájára írni ugyanis a testünkben lezajló sejt reprodukciós folyamatok folyamatosan pótolják a sérült, elhalt sejteket..

az öregedést a megváltozott sejtképződés okozza csak ennek oka nem világos és ezért is tettem fel kérdésemet..

2015. júl. 23. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Az oxigénhiányos állapot az nem azt jelenti, hogy nincs egyáltalán oxigén a szervezetben. Csupán annyit jelent, hogy a szervezetnek kevesebb oxigénnel kell beérnie gazdálkodnia.

Az összervezet oxigéngazdálkodásáról is tudok mesélni, és ez sokkal szebb, mint a DNS

2015. júl. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szedj össze 5 millió ft-ot, megmondom mi okozza, és hogy hogyan élhetsz 200évig minimum. Írj privit, ha hiszel a csodában.
2015. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A sejtek öregednek
2020. nov. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!