Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki rákbetegségben szenved...

Aki rákbetegségben szenved vagy már kigyógyult válaszolna?

Figyelt kérdés
Mit éreztél, amikor kiderült, hogy beteg vagy? Milyen gondolatok, érzések kavarogtak benned? Hogyan viselkedtél a környezeteddel, tudtál velük beszélgetni vagy magadba zárkóztál? (Nem én vagyok beteg, de mélyen érint a dolog.)
2015. júl. 31. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy milyen rák, és milyen stádium. Én utánaolvastam elég sokat, vastagbélrákom volt, és még nem volt áttét, ezek alapján eléggé jók az esélyeim a teljes gyógyulásra, ezért nem vert le nagyon. Már majdnem 15 éve műtöttek. Nem igazán tudom beleélni magam, mi lenne, ha mondjuk nem az, hanem tüdőrák lett volna, és végső stádium? Ugye Te is érzed, hogy hatalmas a különbség a kettő között?
2015. júl. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függött, kivel szemben hogyan viselkedtem. Gyerekeim előtt tartottam magam, de nem voltam túl beszédes kedvemben.

Férjem örökké ott sertepertélt körülöttem, ami egy idő után zavart. Hányni nyugodt körülmények között, ha lehet, nem kell tanú hozzá.

Idegeneket nem szerettem, a kérdéseiket.

Miért van parókám, egy szinte vadidegentől.

Sokat számít a hozzátartozó, barát viselkedése. Tudjon tapintatos lenni,visszahúzódni, ha érzi, a másik csendre, nyugalomra vágyik.

Nem kell orvosi esetekkel traktálni, főleg nem tragikus kimenetelűekkel. Rá, ill lebeszélni bármilyen kezelésről, azt meg szinte tilos. Lehetőséget fel lehet vázolni, de csodaszerekre rábeszélni, laikus "orvosi" tanácsait megfogadtatni szintén nem kell. Majd a beteg eldönti.

2015. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 3. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!