Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet észrevenni ha nagy...

Hogy lehet észrevenni ha nagy radioaktív sugárzásnak van kitéve az ember?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy azt miből veszem észre, ha a megengedett értéknél nagyobb radioaktív sugárzásnak vagyok kitéve? Tehát pl. elmegyek Csernobilba, de nincsen nálam kis mérőeszköz, akkor honnan tudom, ha nagyon nagy a sugárzás? Mik a jelei? Magamon is tapasztalnék valamit? (azon kívül, hogy éveken belül mindenféle bajom lenne)

2015. aug. 20. 00:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A radioaktív sugárzást nem érzékeli az ember semelyik érzékszervével sem. Semmilyen jele nincs. Csakis műszer lehet a segítségedre.


De ha pl. zsebre vágsz egy ipari radiográfiához használatos sugárforrást, akkor elszenvedhetsz akkora dózist hogy az már tünetekkel járjon. (bőrpír, émelygés, ilyesmi) Ezek a tünetek is csak később, fél - 1 nap múlva jelentkeznek. Ha ilyesmit tapasztalsz, akkor már nagy bajban vagy.


Csernobilban sétálgatva azért nehéz akkora dózist összeszedni, ami tüneteket produkálna. Feltételezve, hogy nem mész be a szarkofágba :)

2015. aug. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a hasznos választ! Hát oda nem szeretnék bemenni, az tény. Inkább az épületekre vagyok kíváncsi, meg járművekre. Esetleg sok fényképet kellene csinálnom. Egy mérőeszközt akkor viszont próbálok mindenesetre valahonnan beszerezni, a biztonság kedvéért. Mielőtt kimennék oda.
2015. aug. 21. 00:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy nem belógni akarsz a zónába, hanem kísérővel mész. Nála tutira lesz műszer. Meg tudja is, hogy hova biztonságos menni és hova nem. De azért kérdezz rá, az a biztos.
2015. aug. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, igazság szerint a kísérős túrákat kicsit drágának tartom, de lehet, hogy végül összeszámolom majd az összes költséget, amik rámennének, hogy saját autóval kijussunk odáig, meg mérőműszer, de annak az árát elosztanám annyi felé, ahányan megyünk, mert kb. 5-en vennénk egy műszert, és eddig úgy gondoltam, hogy belógnánk valami kis földesúton, de lehet, hogy inkább a legális túra változatra hagyatkozunk majd.
2015. szept. 27. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Fémes íz a szájban és szúró érzés az arcodban a szarkofág környékén, bent még hányinger is lehetséges.
2015. dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!