Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek aránytalanul...

Ha valakinek aránytalanul hosszú vékony kézfeje és ujjai vannak az marfan szindrómás?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. 159 cm és 46 kg. Vékony alkat vagyok nagyon nehezen hízok ha mégis az a hasamra megy. Kiskorom óta hosszúak az ujjaim a kézfejemen és a lábamon is. Gyakran cikiztek is a "zongorista ujjaim" miatt. Nemrég bukkantam rá a marfan szindrómára a neten és nagyon megijjedtem. A hüvelyujjamat betudom hajlítani a többi ujjam alá és a körmöm hegye kilóg. A csuklóm átérem a kis- és hüvelyujjammal. A bokámat nem tudom átfogni. A középső ujjam a tenyeremtől mérve 8cm. Maga a tenyerem 10 cm. A lábam 39-es méret de a lábujjaim hosszúak vékonyak. Lúdtalpam is van. A karfesztávolságom 18 cm-el kissebb mint a testmagasságom. Szemüveges vagyok ( rövidlátó) és mélyharapásom is van. Kb 1 éve voltam kardiológián szívultrahangon , ekgn más okból, mindent rendben találtak. Most nagyon félek. Szerintetek?
2015. aug. 21. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, de nem zárható ki. A legmegbízhatóbb a genetikai vizsgálat, már ha mered.
2015. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te kellenél nekem, te vagy a férfiak álma. Megfognád két marokra a szerszámot és még a végén a varjú eltudna tollászkodni.
2015. aug. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

sürgősen nézz pasi után, mert már jelentkeznek a vénkisasszony-tünetek: a hipohonderácia.

a marfan-nak nem tünete a rövidlátás, a pupillaszűkület csekély volta miatti fényérzékenység, fénykerülés és a túl nagy szemgolyóa tünete.

Leginkább pedig: a marfan dominánsan öröklődik, azaz a családban lenne ilyen beteg, mondjuk valamelyik szülőd, hacsak anyukád nem barátkozott félre, de miért egy genetikailag terhelttel tette volna?

2015. aug. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem, csak annyira kórosan sovány vagy, hogy csont és bőr a kezed is
2015. aug. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Esetleg lenne olyan ember akinek küldhetnék képet és válaszolna ? ( csak miután leírta hova valósi).
2015. aug. 21. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!