Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet feldolgozni, ha...

Hogy lehet feldolgozni, ha megtudod, rákos vagy, vagy valamilyen halálos betegséged van és megmondja az orvos, hogy már nem sok van hátra?

Figyelt kérdés
Megmondja egyáltalán így nyíltan az orvos?Nem vagyok szerencsére ilyen helyzetben, nem is szeretnék. Csak nem tudom felfogni, hogy fel lehet-e dolgozni az ilyet.
2010. márc. 12. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Az orvos általában nem mondja meg. Ezzel én nem értek egyet, de sokak szerint nem jó, ha az emberrel közlik, hogy lemondtak róla. Én mindenesetre ha odakerülnék (remélem, nem fogok), mindenképpen szeretném, ha őszinték lennének velem. Én nem ragaszkodom foggal-körömmel az életemhez, és azért van annyi józan paraszti eszem, hogy ha egyre rosszabbul érzem magam, akkor valószínűleg egyre roszabbul is vagyok...

Feldolgozni? Inkább a hozzátartozók azok, akik számára nehéz ez. Én megpróbálok úgy élni, hogy eleve ne legyenek lezáratlan dolgaim, mert bármelyik nap lehet az utolsó. Igyekszem minden nap éreztetni a szeretteimmel, hogy mennyire szeretem őket, nem őrzök hű de nagy titkokat... Szóval szerintem ha holnap megmondanák, hogy a hónapok óta tartó fejfájásom egy műthetetlen agydaganat miatt van (pl.), akkor sem esnék kétségbe. Nem az a lényeg, hogy egy nappal meghosszabbítsd a szenvedést, hanem az, hogy teljes életet élj, és nyugodtan, békében és méltóságban tudj elmenni.

2010. márc. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen több szakorvos véleményét ki kell kérni.
2010. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát ez borzasztó érzés lehet.. onnan jutott eszembe, hogy egy ismerősöm rákos, és meg szeretné tartani a lánya esküvőjét májusban, mert érzi, hogy nem fogja megérni a nyarat.. ez számomra felfoghatatlan...
2010. márc. 13. 12:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát csak fiatalon gáz ez a gondolat. Idősebbek már nem mindig veszik ennyire tragikusan. Persze nekik is sokkos élmény lehet.
2017. aug. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!