Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan köztetek akinek...

Van olyan köztetek akinek volt már reflux mütéte? Nekem 24 éve refluxom van, és már kezdek pánikolni mivel régota gyogyszert szedek és nem használ. Tapasztalatokat szeretni hallani akiknek volt már ilyen mütéte hogy zajlik a mütét és a lábadozás

Figyelt kérdés
2015. szept. 13. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, nekem nagyon súlyos refluxom volt, tetőzte még egyéb bélbetegség és ételallergia is...2 hónap alatt 16 kg lement! De életmódváltással leküzdöttem mindent....A refluxos részre a következő javasolt:Sok zöldség, grillhús, kevés savas gyümi, no cigi, no szénsavas, cukros üdítő, csoki is off, kevés cukros étel. Én a kávét megtartottam mondjuk, pedig elvileg nem lehetne :)) Salvus víz...A PPI-t hamar elhagytam, mert függőséget okoz. Minél több ideig szeded, annál nehezebb letenni. De rakd le, az 1. két hét nagyon rossz, de utána nagy királyság! Reggel étkezés előtt 1 dl és este lefekvés előtt 1 dl salvus víz. Kamilla forgókúra,,,az nagyon jó! Ilyen étrenddel a reflux eltűnik és a súlyod is realizálódik!

A műtét nem megoldás! Üdv

2015. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én ezeket a dolgokat betartom sok sok zöldséget eszek griilezet hust is.Semmi szénsavas dolgot nem iszok évek ota.Ami savasodást okoz olyat sem eszek.Sajnos kávérol nem tudok leszokni mert nagyon alacsony a vernyomásom igy a doki azt javasolta igyak kávét.A reflux melett rekeszizom sérvem is van.Én sok dolgot kiprobáltam hogy jobb egyen de évröl évre sajnos roszabb.A drága varga féle gomba kivonatot is szedtem ami több tizezerbe került de az sem használt.Ezét gondoltam a mütétre mert olyan dolog nincs már amit ne probáltam volna.Nekem 24 éve tarto refluxom van ami már nagyon nagyon sulyos és en azt olvastam hogy reflux nem mulik el csak csokken a tünet ha életmodot válltoztatol.Azért kérdeztem hogy a mütét jo ötlet e .Külföldön élek és itt az orvostudomány megse közeliti a magyar tudományt és orvosi elátást de ha megoldás a mütét akkor az orvosomnak tudom mondani.
2015. szept. 15. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!