Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tiszteletem! Kérdésem, nem...

Tiszteletem! Kérdésem, nem káros-e a már 15 éve szedett Minipress, ezért nem megfelelő a vérnyomásom? Köszönettel. Balláné

Figyelt kérdés
2000-ben kaptam stroke-t (agyér-infarktus) állítólag a magas vérnyomásom miatt(ez előtte is kezelve volt, de nem megfelelően,- hiába kértem a háziorvost, hogy cseréljünk vérnyomásra gyógyszert, mert amit addig szedtem nem volt már teljesen hatásos a részemre), nem tette. A kórházban kaptam többek között akkor, MINIPRESS-Retard 1 mg-os gyógyszert a vérnyomásra. Azóta folyamatosan ezt szedem+Amlodipin-Teva 5 mg, napi egyszer mindkettőt, (de nem egyszerre. ) A háziorvost kértem cserélje le a Minipresst, mert már régóta szedem, ő mondta jó az! A vérnyomásom értéke nem kielégítő, gyakran (estére) felmegy kb.150-re! (Ekkor beveszek egy újabb 5 mg. Amlodipint. (Szintén a háziorvosom tanácsára).

#bfilona
2015. okt. 3. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Károsnak nem káros, de ha nincs optimális tartományban a vérnyomás,akkor ki kell egészíteni vagy valóban váltani kell. Csinálj legalább 1 hetes rendszeres nyugalmi állapotú vérnyomásmérést és az eredménnyel + a saját mérőddel menj el az orvoshoz.A háziorvostól kérhetsz beutalót kardiológiára is.
2015. okt. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Károsnak nem káros, de a kor előrehaladtával - életmódváltás hiányában különösen - a hipertónia is halad előre, ezért időről időre érdemes felülvizsgálni és beállítani a gyógyszerelést. Fontos lenne a rendszeres kardiológiai felülvizsgálat is.

Ha stroke-ja volt, feltételezem, rendszeresen jár vissza ellenőrzésre. Ha a háziorvossal elégedetlen, kérjen tanácsot, kihez érdemes átvinni a kártyáját, vagy ha nincs jobb megoldás, kérjen beutalót belgyógyászatra. Jó lenne egy 24 órás vérnyomásmérés (ún. abpm), és az eredmények, ill. a stroke-előzmény figyelembevételével a megfelelő terápia összeállítása.

Mindezek mellett viszont fontos lenne a megfelelő étkezés és mozgás, önmagában az életmódváltás is 15-20 Hgmm vérnyomáscsökkenést eredményezhet (amennyiben most túlsúlyos és mozgásszegény életet él, esetleg még dohányzik is.)

2015. okt. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet valamikor lesz jobb gyógyszer én is szedem a minipress-t és hatékony, persze kombinálva Tritace nevű gyógyszerrel. Én azt mondom ne aggódjon, szedje nyugodtan tovább, ha viszont magas a vérnyomása így is, akkor akár 3 féle vérnyomáscsökkentőt is lehet kombinálni, mindig azt mondják inkább több gyógyszert kis adagban, mint kevesebbet nagy dózisban!
2015. nov. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!