Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akiknek felnőttkorban elmúlt...

Akiknek felnőttkorban elmúlt a dadogásuk, hogyan múlt el?

Figyelt kérdés
Történetek, tapasztalatok, gyógyulások érdekelnek. Az is fontos, hogy mennyire dadogott az illető, mióta és mikortól (akár konkrét eseménytől kezdve).

2015. okt. 5. 21:38
 1/2 heil cézár válasza:
Egészen kiskoromtól nagyon durván,egészen középiskoláig. Nem tudom pontosan mitől múlt el, de szerintem a rengeteg olvasástól.
2015. dec. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem az ok homályos, de 4 éves koromtól dadogtam. Nálam felmerült más is, mivel ügyetlen voltam, mozgáskoordinációs és egyensúlyzavaraim voltak/vannak, valamint beilleszkedési és egyéb problémák is.

A gyógypedagógus/logopédus szerint sérült az agyam születéskor (vákuumos szülés volt), anyukám szerint semmi bajom...ezért nem vitt sehova fejlesztésre, csak a logopédushoz, aki azt mondta, hogy sosem fog javulni a súlyos dadogásom, és nem javasolt rendes általános iskolába.


Ezzel szemben anyukám nem törődött vele, beíratott az egyik legnehezebb általános iskolába a városban. És láss csodát, semmi baj nem volt, egyedül a tesi nem ment, meg a rajz, technika.


A dadogás talán a kamaszkoromtól kezdett számottevően javulni. Azóta főiskolát végeztem, tanár szakon, ma már szinte egyáltalán nem jön elő.


Amúgy ez a "spontán gyógyulás" lányoknál jellemző, fiúknál sajnos gyakran maradandó a dolog.


Azért írtam le mindent, hogy lásd, komplexebb dologból is ki lehet jönni jól. Ráadásul nekem mint kiderült, a jobb/balkezesség sem alakult ki rendesen, kétkezes maradtam. Ez is közrejátszhatott a dolgokban...


De alapvetően ma már semmi nem látszik, egyedül az lehet furcsa külső szemlélőnek, hogy valamit a jobb kezemmel csinálok, valamit meg a ballal, valamit meg nem tudok, és kész.


Sajnos módszert nem tudok ajánlani, nekem folyamatosan javult. Most 33 éves vagyok, 99%-ban eltűnt.

2015. dec. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!