Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi ez a marhasag hogy ujabban...

Mi ez a marhasag hogy ujabban a patikakban a sima lanolin es vazelin nem adhato csak ugy ki?

Figyelt kérdés

Eloszor egy helyen hallottam, azt hittem egyedi, aztan mashol is.. Azt mondjak, hogy csak bizonyos mennyiseget adhatnak ki, mondjuk 100 grammot maximum.. Ez nem receptre kaphato, enm gyogykeszitmeny, hanem mind ketto egy olaj/zsir fajta. Akkor mi ez a b.romsag hogy nem adnak fel kilot pl ha annyit kerek?

Sot mielott mondanam hogy 10 gramm vagy 1000 kell belole, mar akkor szolnak hogy alig adhatnak...-_-



2015. okt. 15. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Ha eddig tudtál patikában egyszerre nagyobb mennyiséget venni, akkor ott voltak lazák.

Patikában gyógyszereket, gyógyhatású készítményeket, csak gyógyítás céljából, illetve megelőzésre szolgáló mennyiséget adnak ki.

Jogszabályt nem keresek neked. Talán nincs is. De arra sem, hogy ha egy kis bolt rendel 50 kenyeret, te elviheted egyszerre mindent. Márpedig nem fog adni, mert nem marad semmi.

A patikák a szokásos forgalomra készülnek fel, s abban nincs benne az ipari méretű felhasználás.

Nekem minimális darabszámú tűt sem adtak ki. Ha azt mondom, cukros vagyok, vihetem. De mondtam, hogy tank makett antennája lesz. Már ott volt előttem, de visszavette a patikus. Ilyen célra nem adunk, mondta.

2015. okt. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van a szódabikarbónával is. Régebben lehet akár fél-egy kg-t is venni, most jól lekorlátozták. Rájöttem, hogy a neten tudok olcsón, nagyobb mennyiséget rendelni, maradhatok környezetkímélő :)
2015. okt. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ez tenyleg zavaro.. Ha van abban a boltban 50 kenyer es nekem mind az 50 kell, kifizetem, hat adjak el! Ha pl gepzsirnak kell a vazelin vagy mondjuk kozmetikus vagyok es a vendegeim kezelesehez kell a tiszta lanolin, akkor naponta menjek kunyeralni a patikaba 50 grammokat..?
2015. okt. 17. 02:17
 4/5 anonim ***** válasza:

pár éve már c vitaminból is csak kis csomagot adnak.


és minden adagra rámegy a dobozdíj.


érdemes valami alternatív beszerzési forrást keresni.

2015. okt. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még ricinusolajat is kis mennyiségben adnak csak. Akkor is szinte kifaggatnak, hogy mire kell. Nem mintha meginnám. :D
2015. okt. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!