Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha heti egyszer vagy kétszer...

Ha heti egyszer vagy kétszer mosok hajat az igénytelen? hányszor kéne? 15/L

Figyelt kérdés

#undoritovagyok
2015. okt. 22. 16:26
 1/6 anonim válasza:
Hülyén fog hangani, de akkor mosd meg a hajadat, amikor ugy gondolod, hogy meg kell mosni. Szerintem heti 1-2x, esetleg 3x bőven elég :)
2015. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Egyáltalán nem. Nekem 15 évesen fenékig érő hajam volt, heti 2x mostam csak meg, azt is csak azért mert zsírosodott. Amúgy ha mindennap megmosod sokkal többett ártasz neki, mint gondolnád. Aki azt mondja, hogy mindennap meg kell mosni az nagyon rosszul bánik a hajával!
2015. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez függ a hajadtól,hogy mennyire zsírosodik.. Nekem régen tüsi rövidségű volt,akkor talán 3-4 naponta elég volt a hajmosás,amióta hosszabb azóta minden második nap kell, mert egyszerűen zsíros lesz. De azért a heti 1 szerintem hajtípustól függetlenül már nagyon kevés..

21/F

2015. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha szép, nem zsíros és nem tűnik igénytelennek akkor nincs gond.
2015. okt. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dehogy igénytelen.


Hajhossz és hajtípus függő, hogy hányszor érdemes hajat mosni egy héten.


Ha rövid zsíros hajad van, akkor akár heti 3 hajmosás is belefér, de én pl. a derékig érő normál hajamat csak heti egyszer mosom.


Naponta mosni a rövid hajat sem igazán egészséges, mert jobban zsírosodik tőle a haj és irritálja a fejbőrt, de ugyan gaz fordítva is. Heti egynél ritkábban mosni sem jó, még a hosszú hajat sem, mert addigra már mindenféle haj eléggé zsíros lesz ahhoz, hogy egyrészt rosszul nézzen ki, másrészt a kosz eltömíti a fejbőr pórusait és elkezdjen hullani a haj, vagy ne adj Isten elterjed a koszban valami gomba vagy ilyesmi.

2015. okt. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó nagyon jól mondja. Nekem fodrász-hajgyógyász mondta, hogy mossak 3-4 naponta, az heti kettő, de korábban, mikor fiatalabb voltam, jobb volt a fejbőröm, akkor heti egy is teljesen elég volt.
2015. okt. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!