Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Desztillált vizet lehet kapni...

Desztillált vizet lehet kapni a gyógyszertárban?

Figyelt kérdés

Nem rendszeresen akarom fogyasztani, csak kávéhoz, néha teához kellene, elég kemény itt a víz és kíváncsi vagyok hogy mennyivel másabb tiszta vízzel az íze.

Ioncserélt vackot lehet a bevásárló központokban kapni olcsón azt tudom, de nekem desztillált kell, nem kémiailag ioncserélt.


2015. okt. 25. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Desztillált és az ioncserélt víznek sincs íze, viszont egészségtelenek, mivel a sejtek ozmotikus egyensúly miatt felvesznek egy csomó vizet, amitől szét is szakadhatnak; emellett ionokat is vesztenek, ami működésképtelenné teheti őket.
2015. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem találkozik közvetlen olyan sejttel amiben kárt tehetne. Nyelőcsövön át a gyomorba kerül ahol keveredik ezernyi ásványi anyaggal.


Biztos hogy nincs különbség az ízében? Ioncserélés + desztillálás eléggé különböző folyamat.

2015. okt. 25. 20:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindegyiknél az oldott tartalmat távolítják el, tuti nem éreznél semmilyen különbséget.


Mi az, hogy nem érintkezik sejtekkel? A szádban, nyelőcsövedben akkor mi van?

2015. okt. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nyelőcső semmit sem fog kezdeni a vízzel ami érintkezik vele. Ennyi erővel a bőrünk is érintkezik az esővízzel, csoda hogy nem durranunk darabokra.
2015. okt. 25. 22:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és köszi :D akkor kipróbálom ioncserélt vízzel.
2015. okt. 25. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!