Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Másfél hete be van dugulva a...

Másfél hete be van dugulva a fülem ( hallok vele, de kicsit tompábban, nem fáj meg semmi ilyesmi ), túlélem-e ha még 3 hétig nem megyek el vele szakorvoshoz? 22F

Figyelt kérdés
Dániában dolgozok 5 hónapja , farmon , dánul nem tudok csak angolul , szabadidőm semmi , járművem semmi . . . szóval ha el akarnék menni valami szakorvoshoz akkor szabadnapot kellene kivennem és kocsit kellene kérnem a farmertől és a segítségét hogy odataláljak ( főleg hogy két falu között lakok ) és akkor a füldokinak elmagyarázni valahogy a problémámat , mondjuk java ember ért angolul . és ezt a sok "szenvedést" elkerülhetném mert 3 hét múlva repülök haza és otthon csak egyszerűbb kényelmesebb elmenni szakorvoshoz, csak nem tudom hogy lesz-e valami bajom ha még húzom az időt .Már mostam ki meleg vízzel , és piszkáltam hullámcsattal ( igen , hullámcsat , régebben mondta egy füldoki hogy azt használjam fülpálcika helyett , és valami nagy zsírféleséget ki is szedtem vele pár napja , ami nem jött volna ki ha fülpálcikázok . . . de változás azóta sincs) és nem , nem tudok elmenni patikába fülgyertyát venni , egész héten egésznap dolgozok és semmilyen járművem sincs ( vasárnap van szabadnapom de akkor nincs patika )

2015. okt. 28. 11:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is időnként bedugul a fülem, de nekem azért, mert alapból nagyon szűk a hallójáratom és nem tud tisztulni rendesen a fülzsír. Először én is folyton piszkáltam, mert zavart, hogy nem hallok rendesen, így azt sem tudtam megítélni, hogy milyen hangosan beszélek. Folyton pattogott belülről a fülem, nagyon idegesített. Addig piszkáltam, hogy begyulladt és a falat kapartam fájdalmamban.

Ekkor a fülészetesen gyógyszeres "csíkot" tettek a fülembe, meg kellett várni, hogy a gyulladás valamelyest elmúljon, utána kimosták. Rengeteget szenvedtem vele, mire helyrejött, azóta nem piszkálom "házilag", ha bedugul, irány az orvos.


Ha vársz is vele, szerintem ne piszkáld, mert a fülgyulladás iszonyatosan fájdalmas dolog.

2015. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!