Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől vagyok állandóan fáradt?

Mitől vagyok állandóan fáradt?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, az utóbbi 2 évben alszom el órákon, iskola után délutáni alvás, viszonylag hamar is fekszem le, tehát nem a kialvatlanság az oka. Rendszeresen edzem, egészségesen élek, nem dohányzom, semmi káros szenvedélyem nincs. Mégis minden nap esem össze a fáradtságtól, remegek, nem tudok beszélgetni sokszor másokkal, mert annyira nincs energiám hozzá. Látom az osztálytársaim, barátaim, állandóan pörögnek, pedig nekik nincs rendszerességük, egészségtelenül élnek, nem mozognak stb. és mégis aktívak egész nap. Én meg kb reggeltől fogva azt várom hogy hazaérjek és pihenjek egyedül. Mi lehet az oka ennek, hogy ilyen fáradékony és kedvtelen vagyok szinte mindig?
2015. nov. 4. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt orvostól kellene megkérdezned, mert többféle oka is lehet.
2015. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Lehet hogy csak C-vitamin hiányod van, de lehet hogy sújosabb betegséged van pl: daganatos megbetegedés, cukorbetegség, vérszegénység vagy pajzsmirigy problémák, ezeknek a betegségeknek az egyik tünete az állandó fáradtság. Ha van súlyproblémád akkor attól is lehet.

Szedj vízhajtó szereket és mellette igyál sokat, az elvileg segíthet. Ha az nem jön be akkor szerintem fordulj orvoshoz.

2015. nov. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ami érdekes, hogy csak iskola időben van ez. Idén nyáron is 8 órában dolgoztam, mellette sportoltam, egy csomó mindent csináltam és nem voltam fáradt soha. Egy erős multivitamint szedek hónapok óta, és súlyproblémám soha nem volt. Más azt mondta, talán vashiányom lehet, vagy valami lelki eredetű dolog miatt van az egész
2015. nov. 4. 20:45
 4/9 anonim válasza:

A második válaszoló vagyok.

Az iskolában nincs olyan személy vagy dolog ami miatt stresszes vagy? Mert még az is lehet hogy depressziós vagy (most biztos azt gondolod hogy 'áhh én nem, nincs semmi ilyen gondom' de lehet hogy csak elnyomod magadban és nem tudod elfogadni, ezen már én is átestem), mert a depressziónak is tünete a fáradtság.

Én továbbra is azt mondom hogy menj el orvoshoz, és ha nincsen semmilyen egészségügyi gondod akkor mejn el pszihológushoz és ő segít ezt felismerni és legyőzni a gondot.

2015. nov. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Házi orvos ad beutalót vérvételre. Lehet vashiányos vagy. Kérj kardiológiára is beutalót! Szív ultrahang kellene.
2015. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Depressziós vagyok, és pszichológushoz is járok 3 hónapja de semmi változás. Feleslegesen kidobott 100 ezer
2015. nov. 4. 21:46
 7/9 anonim válasza:

Akkor nem kell orvoshoz menned, a depresszió miatt van, próbáld meg elkerülni az ingerlő tényezőket, ha kell akkor iskolát is kell váltanod, mert ez egyre csak felemészt és egyre csak rosszabb lesz, vagy irass fel az orvosoddal antidepresszánst, bár azt nem tudom hogy sima háziorvos irathat-e fel vagy csak pszihológus, sajnos ebben már nem vagyok járatos, de tudtommal ezt szigorúan kezelik, járj utána.

(Megint a második válaszoló voltam)

2015. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Idén váltottam iskolát, és jobb az előzőnél, bár itt sem érzem jól magam igazán. Mindenesetre azért elmegyek orvoshoz ezzel, lehet tényleg valami egészségügyi dolog áll emögött, az is rányomhatja a bélyegét a hangulatomra. Majd valahogy megpróbálok túljutni ezen

Köszönöm hogy ennyit segítettél:)

2015. nov. 4. 22:26
 9/9 anonim válasza:
Igazán nincs mit :)
2015. nov. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!