Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fém evőeszközt miért nem...

Fém evőeszközt miért nem hagyhatunk az ételben, ha hűtőbe tesszük?

Figyelt kérdés

Engem már így neveltek és sosem firtattam az okát, ezért nálam rutin, hogy kiveszem például a merőkanalat a levesből és úgy teszem el. Azonban nemrég megkérdezte valaki, hogy miért csinálom, és nem tudtam rá értelmes választ adni. Úgy gondoltam, nem tesz jót a fém étellel való érintkezése (ami belegondolva butaság, hiszen a lábasok is fémből készülnek), ezért próbáltam utána olvasni interneten ennek a "tévhitnek", de semmit sem találtam a témával kapcsolatban.


Ki mit tud erről, szabad-e fémet hagyni az ételben, ha pedig nem szabad, akkor miért nem?


2015. nov. 8. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Szedőkanalat sose veszünk ki levesből, amikor a hűtőbe tesszük. Én csak azért nem szeretem benne hagyni, mert nagyon hideg lesz a kanál utána. Egészségre semmi káros hatása nincs, ha kanállal együtt teszed a hűtőbe.
2015. nov. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb fözöedény vagy zománcos, vagy nemesacél, ami stabil, nem reagál az étellel.


A - föként régebben divatos - alumínium és vas evöeszközök viszont reagálnak az étellel és különféle fémsók keletkeznek bennük. Ezek részben egészségkárositóak (aluminium), de minden esetben rossz ízt okoznak.


A mai rozsdamentes evöeszközök ilyen szempontból nem ártanak.

Viszont el sem tudom képzelni, hogy ha benen hagyják az evöeszközt, akkor hogy fér el rendesen a hütöben az edény az étellel.

2015. nov. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mikróba nem szabad fémet tenni, a hűtőnek semmi köze hozzá. Erről a dologról én sem hallottam eddig.

Valószínűleg ez nálatok egy családi mítosz. Kérdezd attól aki tanította. Azt is eltudom képzelni, hogy anyukád sem tudja miért nem szabad, csak ő is így tanulta.

2015. nov. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azért veszem ki, hogy rendesen le tudjam fedni az edényt.
2015. nov. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha utána gondolsz az evőeszközök fejődéstörténetének, rájössz, hogy az elmúlt korokban milyen sokféle, savas ételekben oldódó fémből készítettek evőeszközt (vas, réz), milyen sokféle fémedényt használtak, ahol egy benne hagyott, más fémből készült evőeszközzel -az étel nedvességtartalma segítségével- galvánelem jött létre és az egyik fém (evőeszköz vagy az edény) elkezdett beleoldódni az ételbe, amivel megváltoztatta az étel ízét (undort keltő fémes ízt kölcsönözve neki, esetleg el is színezte, szélső esetben megmérgezte az ételt elfogyasztó személyt. Manapság még a rozsdamentes acél evőeszközt, tálalóeszközt is ajánlatos kivenni rozsdamentes lábasból fazékból, mert a két anyag pontos összetétele eltérő lehet és itt is felléphet galvánelem képződés, fém oldódás, hiszen a rozsdamentes acél egyik kellemetlen tulajdonsága, hogy éppen a konyhasós közegnek nem tud ellenállni.
2015. nov. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!