Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véres széklet? Mi történik?

Véres széklet? Mi történik?

Figyelt kérdés

Ma véreset székleltem.Nagyon félek :( orvoshoz nem szeretnék nagyon menni.

Csatolom a képet (tudom kicsit undi)

13 éves vagyok


[link]


2015. nov. 18. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Hát ez kellemetlen ebben a korban. Ez vastagbél vérzésre utal, mert már kissé alvadt vérdarabok vannak benne. Itt az az elsődleges kérdés, hogy társult-e hozzá a napokban hasfájás, valamilyen vírusos megbetegedés, hurut ? Mert ilyen esetben elsőként akt vastagbél hurutra lehet gondolni. A hosszabb ideje fennálló erős idegi megterhelést, stresszt talán ki lehet zárni. Amennyiben van hozzá társuló vastagbél hurut, akkor Bolus adstringens tablettát lehet szedni, amíg fáj a hasad napi 1 elég) és széntablettát. Ha nem erről van szó és ismétlődne, akkor 2-3 nap után feltétlenül orvoshoz kell menni, Addig is ajánlatos diétát tartani, keksz, főtt krumpli, fekete tea, semmi édesség, semmi fehérje.
2015. nov. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fájt a végbeled mikor kijött a széklet? Ha vastag a széklet nálam előfordul ilyen vérzés ( voltam orvosnál természetesen, végbélrepedéssel diagnosztizált)
2015. nov. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Piros, friss vér, ez aranyér vagy repedés inkább. Ne félj, de ha újra előfordul menj el orvoshoz.
2015. nov. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha hányingerem van és kicsit fáj a hasam?
2015. nov. 18. 22:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor jobb ha most felkeresed a háziorvosod.
2015. nov. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz!
2015. nov. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Véres lehet a széklet Salmonella vagy Champylobacter fertőzés miatt is.

Mintából kimutatható.

Mindenképp menj el orvoshoz

Jobbulást!

2015. nov. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!