Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Infraszauna és szauna közt mi...

Infraszauna és szauna közt mi a különbség, és mire számítsak?

Figyelt kérdés
Még soha nem voltam szaunázni, de járok minden héten úszni, és az uszodában lehet venni szauna és infraszauna jegyet külön. El tudnátok magyarázni, hogy mi a különbség a kettő közt, és melyiket éri meg jobban? És ha legközelebb menni akarok, akkor úsznék egy kört, utánna bemennék az ajtón ahol ki van írva, és ott mi lesz? Ha én nem fürdőruhában, hanem törölölközőben szeretnék beülni, akkor lesz ott helyem levenni a fürdőruhát? És ott van külön zuhanyzó, vagy a végén vissza kell mennem az öltözőbe és az ott lévő zuhanyt használni?
2010. márc. 22. 04:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szauna: 80 (asszem) fok körüli, nagy páratartalmú, tehát gőzös helyiség. Infraszauna, 50 fok körüli, nem gőzös helyiség. Mivel máshogy fejtik ki a hatásukat, teljesen más. az infraszauna a mély rétegekbe hatol a testedben, nincs akkora hőmérséklet, azok is használhatják, akik esetleg sima szaunába nem ülhetnek be (pl. vérnyomás-probléma), kíméletesebb. Itt akár fél órát is simán eltölthetsz.

A (finn)szauna viszont hatásosabb, gyorsabban "hat". Itt általában kevesebb ideig vagy benn, kijössz, jéghideg vízben csobbanás, vagy zuhany, aztán pár perc pihi után vissza és ezt ismétled többször. Így fejti ki legjobban a nagyon intenzív tisztító hatását.

a finnszauna jobban megéri - ha bírod. Én pl. utálom...

Bemész, ott lesznek kabinok, amelyekbe beülhetsz. Szerintem usziban nem szokás CSAK törölközőben szaunázni, de ez nem biztos... Szerintem ott nincs öltöző, hogy levedd a ruhádat, hanem akkor az uszi rendes öltözőjébe elbattyogsz, ott leveszed a fürdőcuccot és onnan be a szaunába. Általában van egy külön dézsa (csobbanásra, ez a leghatékonyabb), meg zuhany, de ezt majd meglátod. Ha nincs, hát visszamész a zuhanyzóba.

2010. márc. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!