Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magyarországon milyen gyakori...

Magyarországon milyen gyakori a hiv fertőzöttek száma?

Figyelt kérdés
Pénteken életemben először voltam prostituáltnál. Az aktus óvszerrel történt, de az orál natúr volt. Én személy szerint nem igazán tartok ettől mert azt mondta havonta jár szűrésre, bár azt nem kérdeztem meg milyenre de gondolom akkor ez is bele tartozik. Meg vannak barátaim akik már régóta járnak ilyen lányokhoz és nem kaptak el semmit. Szóval csak az érdekelne hogy ez milyen gyakori a prostik között? Elég igényesnek tűnt nem pedig annak lezűlött fajtának..
2015. dec. 15. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Oráltól nagyon valószínűtlen, hogy elkapnál ilyet. Herpeszt vagy condylomát már el lehet kapni, az "csak" kellemetlen.


Szűrésre sokan járnak közülük, igen, abban HIV is van, persze létezik párhetes ablakperiódus, amíg a vírus nem kimutatható, illetve a szűrés után is megfertőződhet valaki.


De nagyon nem valószínű, emiatt ne aggódj.


A fő kérdésedre válaszolva Magyarországon nem túl gyakori, kis sziget vagyunk Európában, ahol főleg az orosz/ukrán területeken súlyos a helyzet. Hazánkban még mindig a homoszexuálisok a fő rizikócsoport, de zárkózik fel hozzájuk a hetero réteg is lassacskán. A prostituáltak is nyilván veszélyeztetettebbek, meg az intravénás drogosok is, főleg, hogy gyakorlatilag megszűnt a tűcsere.

2015. dec. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most kedvet kaptam a prostihoz. :D

Ne aggódj, ilyen témában jobb megijedni, mint félni. Egy késvágás által is elkaphatnád, ha az előzőleg fertőzött vérrel érintkezett, szóval nyugi. 22/f

2015. dec. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!