Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 26 évesen mennyire veszélyes...

26 évesen mennyire veszélyes a garatmandula mütét?

Figyelt kérdés

2015. dec. 15. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Semennyire. Csak kellemetlenebb mint gyerekkorban. Meg érdemesebb altatás nélkül csináltatni, mert úgy sokkal jobb szvsz, az első órában is oda tudsz figyelni hogy ne erőltesd, azzal meg napokkal meggyorsíthatod a gyógyulást.
2015. dec. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden műtét bizonyos kockázatot jelent. Egyszerű orrmandula műtét óta egy fiatal gyerek mostanáig is kómában van.
2015. dec. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon féltem tőle, ezért altatásban csinálták. A mandulaműtét a kisebb kockázatú műtétek közé tartozik (orvos véleménye alapján), de természetesen itt is adódhatnak gondok. Az altatás után hányingerem lett és picit (!) véreztem, ami 5 percen belül elmúlt. A lényeg, hogy minél hamarabb el kell kezdeni inni és enni, akármennyire fáj. Én az altatás ellenére nagyon gyorsan gyógyulok, tehát nem igaz, hogy helyi érzéstelenítéssel könnyebb a felépülés. Az utána lévő fájdalomra fel kell készülni, sajnos így is, úgy is kellemetlen lesz, de ki lehet bírni. (24 éves vagyok)
2015. dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző, orvosok mondják hogy jobb, nyilván ők több esetet látnak, veled szemben aki csak saját szempontjából látja a dolgot. Alapból ha nem muszáj ma már nem altatnak senkit, mert ez a nagy rizikó benne. Helyi érzéstelenítéssel kicsit kellemetlen, de sokkal jobban tudja az orvos is csinálni, a te is jobban érzed mi a helyzet. Ráadásul egy 10 perc az egész. Utána hamarabb el tudsz kezdeni inni mert nem vagy kiütve egy órát. Plusz akit altatnak az krákog, erőlteti, sokaknál emiatt vérzik be.
2015. dec. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem akarok én az orvosokkal vitatkozni :) Nem is azt mondtam, hogy általánosságban jobb egyik, mint a másik. Csak cáfoltam azt a kijelentést, hogy altatásos mandulaműtét után feltétlenül lassabban gyógyul az ember. A gyógyulás nagyon sok mindentől függ. Egyébként én nem krákogtam, nem erőlködtem. Egy órával az ébredés után teljesen magamnál voltam. Azt tudom, hogy én nem bírtam volna ébren, ez meg az én gyengeségem :) Kivizsgáltak, vállaltam a kockázatot.
2015. dec. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Egy órával az ébredés után"

Na igen csak hogy abban az egy órában mit csinálsz nem tudod kontrollálni. De mindegy is akit altatnak az általában lassabban gyógyul, a szervezetet megterheli az altatás, az intubálás veszélyeit meg gondolom nem kell boncolgatni.

2015. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom kontrollálni, de mondták, hogy semmi gond nem volt. Na mindegy, én nem vitatkozom.
2015. dec. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem kedden volt mandula műtétem, 26 éves nő vagyok. Én altatásban kértem, ébren nem bírtam volna ki. Mikor felkeltem az altatásból, borzasztóan fájt. Mintha öngyújtóval égetnék (legalábbis ez rémlik, nagyon kómás voltam) aztán kaptam a branülbe valami lötyött és elaludtam. Mikor felkeltem másodjára is már semmi nem volt. Hozták a teát, innom kellett két kortyot, na az furcsa volt. Aztán a nővér elvitte a bögrét kiöntötte szinte az összeset beledobot egy cataflam v-t, és azt kellett meginnom két kortyra lebontva. Sikerült. Reggel fél 10kor volt a műtétem, délután 5kor már ehettem jégkrémet. Hozzáteszem, hogy egy percig nem hagytam el magam sétáltam, ültem, olvastam, beszéltem, és akármennyire is fájt az első nap de ittam. Most tartok a 4.napnál. Ez már érdekesebb. Este nem igen alszom mert folyamatosan kivan száradva a torkom pedig kb 3-4liter teát megiszok, a vizet nem bírom lenyelni. A reggelek kegyetlenek. Annyira fáj hogy beszélni sem tudok, aztán megiszom az első cataflam v-t, és utána jól.vagyok egészen estig. Napi 2-3cataflannal nem kell nekem több. (eddig). A műtét másnapján a reggelire kapott kenyeret és vajat nem igen tudtam megenni kb két csipet ment le. Az ebédre kapott zöldséglevest mind megettem, a tökfőzelék viszont csípett, és hülye aggyal ettem egy falat pépes sült húst de az pokol volt. Vacsorára viszont már sikerült megennem a három szelet kenyeret (zsúr kenyér, és csak a belsejét) és a két szelet zala felvágottat, valamint a Flóra vajat. Igaz 3óra hossza volt, de sikerült :-D mint említettem most vagyok 4napos, minden egyes nap másabb. Nekem ha fáj akkor az egész fejem, legfőképpen a jobb oldalon, és olyankor beszélni sem tudok, cataflamot megiszom és kb 15-20perc és minden jó.
2015. dec. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó hàny napot töltöttél kórházban ?? :)
2015. dec. 19. 19:32
 10/10 anonim válasza:
Hétfőn feküdtem be, kedden műtöttek, csütörtökön hazaengedtek. :-)
2015. dec. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!