Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szoptatok, es ferges lettem...

Szoptatok, es ferges lettem hogy tudnam ezt kezelni hogy tudjam szoptatni ugyan ugy a picimet? Mert azt tudom h a gyogyszert nem szedheto szoptatas alatt. Koszonom a valaszokat!

Figyelt kérdés
2016. jan. 11. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Kezdetnek úgy, hogy kivágod a kutyát az utcára, nem nyalakodsz vele, és kutyaszaros kézzel nem eszel amíg gyereked van. Szoptass ugyanúgy, anyatejbe nem ürül pete. A kezelésről pedig orvost kérdezz meg, valószínűleg többet tud mint az itteniek.
2016. jan. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
A fokhagyma féregittó hatású.
2016. jan. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem feltétlen kell gyógyszer után nyúlni, vannak nagyon rég óta használatos altertnatívák.

Például a fokhagyma, ami a legerősebb féregűző, és antibakteriális növény.

Rágcsálj el naponta 2-3 gerezdet 1-2 héten keresztül, és teljesen kiírtja őket.

2016. jan. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha férges lennék, nem gyakori kérdéseken szenvednék, meg nem kísérletezgetnék álítólagos csadaszerekkel, hanem elmennék a háziorvosomhoz de azonnal... A védőnő meg azért van, hogy neki tedd fel az ilyen kérdéseket, ha bizonytalan vagy abban amit az orvos felír...
2016. jan. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Na már most simán lehet, hogy tök régóta férges vagy, csak most vetted észre.

2. Nem csak kutyától lehet elkapni, sőt, az emberi férgeknek nem a kutya a közti gazdája, hanem pl. emberi ürülékel fertőzött mosatlan zöldségtől, fertőzött kútvíztől, hústól is meg lehet fertőződni. Az ember leggyakoribb férgei a galandféreg ami emberi ürülékkel terjed, és a cérnagiliszta, ami főleg kisgyermekkorban gyakori, mivel a végbélnyilás viszket és a gyerekek vakarják, miután persze nem mosnak kezet. Így simán egymást fertőzik meg.

Szóval szerintem sem kell kutyasz.ros kézzel enni, de buta dolog egyből a kutyára fogni. Már ha van egyáltalán...

3. Egyébként a bélférgesség nem ártalmas sem rád nézve sem a babára , csak kellemetlen. Kivétel ez alól ha súlyosan legyengült immunrendszer miatt a fertőzés alharapódzik. Pl. rettentően alultáplált afrikai csecsemők, kemoterápiás betegek stb. Egészséges ember, gyerek egészségkárosodást nem szenved tőle, a férgek évmilliók óta velünk élnek, önmagukban nem okoznak nagy kárt.

Újabban féregterápiákkal is kísérleteznek, és úgy néz ki sikeresen gyógyíthatóak vele egyes autoimmun betegségek, mert a férgek kordában tartják az immunrendszert. A gyermekkori féregfertőzésen átesetteknél pl. sokkal ritkábban alakul ki allergia. Ezért is sokkal kevesebb az allergiás a fejlődő országokban.


4.Na most egyáltalán nem azt mondom, hogy férgesnek kell lenni, de azt sem kell azt gondolni, hogy ez valami hű há de durva dolog. Rengeteg embernek vannak férgei és nem is tud róla.


5. MENJ EL DOKIHOZ! Őt kérdezd meg ilyenkor mi a teendő.


(Fokhagyma és a tökmag amúgy tényleg jó féregűző, de nem 100%-os.)

2016. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

No persze én a leggyakoribb bélférgességekről írtam, ha előtte valami trópusi helyen jártál, netán bőr alatt vagy tüdőben, szemben vannak férgek akkor az tényleg gáz.


De orvoshoz mindenképpen menj el, mert mi nem ismerjük egyrészt mivel fertőződtél meg, másrészt nem tudjuk milyen egészségügyi státuszban vagy és azért egy kisbaba más mint egy felnőtt!

2016. jan. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elso...egy szoval se irtam hogy lenne kutya de semmi baj..ha lenne is nem vagyok olyan elmebeteg hogy kutya szaros kezzel nyulok is barmihez.

Amugy meg orvoshoz is megyek csak vasarnap nincs hazi orvosom,se hetfon, a vedo no megnem nagyon orult volna ha keso este hivom fel. Koszonom a valaszokat(aki tippeket irt)..csak segitseget akartam kerni hogy amig orvosom nincs addig ne "maszkaljanak" bennem ...

2016. jan. 11. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!