Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy szokjak vissza a rendes...

Hogy szokjak vissza a rendes alváshoz? SOS!

Figyelt kérdés
14 éves vagyok teljesen felborult az alvási rendszerem. Most is 07:34 van és még nem aludtam. Nem vagyok álmos. Szerintem kb. fél óra múlva lehet tudok aludni. Általában 10 órát alszom, de nem akarok mindig este kelni...ez nem normális. Tegnap kb. 00:00 kor lefeküdtem aludni és aludtam 3-ig aztán 11 óra környékén újra elaludtam és aludtam 6 órát...Nem tudom mit tegyek teljesen átszoktam. Létezhet, hogy 16 ig visszaszokjak? Felvételit kell írjak és akkor teljesen kipihentnek, frissnek kell lennem. Most beállítottam az órát 14:00 ra hogy akkor mindenképp keljek fel, nem tudom hogy sikerülni fog e de megpróbálom és azt terveztem hogy 00:00 kor befekszem az ágyba és alszom. SOS!!! Kérlek mondjatok valami tanácsot...

2016. jan. 13. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugtassona tudat, nem vagy egyedül, nekem is még most jöna fekvs.
2016. jan. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Pont ugyanígy vagyok! :) Mivel most betegség miatt itthon vagyok és még kb három hétig itthon is leszek, ki nem fáradok, így nem tudok aludni! Tegnap én is délután aludtam egy kicsit, még ma sem aludtam semmit. Én azt csinálom, hogy megpróbálok ma nem aludni, hogy este kilenc körül sikerüljön! Szerintem próbáld meg te is, hogy ébren maradsz estig, utána pedig menni fog rendes időben is!
2016. jan. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ugyanígy vagyok,még semmit nem aludtam.
2016. jan. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dettó én is így vagyok.

Még mindig fent vagyok!

Lassan megyek aludni. Egész éjjel tanultam.

Nekem január végén lesznek vizsgáim, és én sem tudom, hogy fogok visszaállni. Lehet, alvás nélkül megyek.

2016. jan. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, most már alszol, de ha mégsem: drasztikusan lépj! 13-a van, nem most kell apránként szoktatni magad. Kelj fel legkésőbb tízkor, hulla leszel egész nap, de este jobban el tudsz aludni. Délután sportolj valamit, az is segít az elalvásban.

Ja és ami fontos: ne sötétítsd be a szobád még véletlenül sem! Szépen süt a nap reggelente, az is segít jelezni a szervezetednek, hogy itt az ébresztő ideje.

2016. jan. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!