Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan lehet venni aszkorbinsa...

Honnan lehet venni aszkorbinsav port?

Figyelt kérdés
2016. jan. 17. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban kapható.
2016. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Pl: [link]


Én is vettem már kilós kiszerelésben is. Sokkal gazdaságosabb a tablettásnál.

2016. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Trafó1 ***** válasza:
tesco , lidl, főleg befőtt eltevési időben.
2016. jan. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én Müllerben vagy DM-ben veszem, 600 Ft 100 g.
2016. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Ez a C-vitamin mizeria kisse tul van spilazva egyebkent, de gyogyszertarban talan vehetsz (bar mivel alapanyag, nem kotelesek kiadni). Egyebkent jo kis gyomornyalkahartya irritalo, nem veletlenul sav. Latom valaki kilos kiszerelesben veszi... Napi ajanlott C-vitamin bevitel, kb 500-1000mg/72kg atlag felnott. 1g=1000mg, 1kg=1000g=1000000mg=1000 adag. Azert kivancsi vagyok, ki az, aki szemre kimer mondjuk 500mg, gyogyszerkonyvi tisztasagu aszkorbinsavbol fel grammnyit.

De a masik kedvencem, amikor azzal dicsekedtek, hogy forro teaba teszik es meg finom izt is ad neki. Az aszkorbinsav kb 50-60° on elbomlik, keletkezik belole oxalatkristaly, ami a veseben a tubulusokat eltomiti, egyenes ut a muvesehez.

Amugy savanyukaposzta, citrom, paprika... de az nem olyan trendi ugye, mint aszkorbinsavval egetni el a gyomrot. (Megjegyzem meg szemermetlenul, hogy a napi szukseges mennyiseg (amire valoban szuksege van egy szervezetnek) az 50-60 mg :))

2016. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én a napi 1,5-2 liter italomba tettem 1 kávéskanálnyit, eszembe sem volt milligrammozni. Így egész nap kis adagokban elláttam a szervezetemet C-vitaminnal. kb. 1 évre elég 1 kiló.

Hogy Te mit tartasz szükségesnek, az a Te magánügyed, ez meg az enyém, de megoszlanak erről a vélemények tudóskörökben is.

És semmivel sem irritálja jobban a gyomrot, mint a kóla, a kávé, a pizza és a fehérbor.

2016. jan. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Én a napi 1,5-2 liter italomba tettem 1 kávéskanálnyit, eszembe sem volt milligrammozni. Így egész nap kis adagokban elláttam a szervezetemet C-vitaminnal. kb. 1 évre elég 1 kiló."

Azaz napi 3 gramm sav a gyomorba. Eszedbe sem jut milligrammozni, valoban hulyeseg, nem is ertem miert talaltak ki a patikamerlegeket.


"Hogy Te mit tartasz szükségesnek, az a Te magánügyed, ez meg az enyém,"

Nem en tartom szuksegesnek, hanem a szakirodalom. De tessek csak a gyogyszerhyarak reklamjaibol informalodni, pont annyira relevans a C vitamin szuksegessege nagy dozisban, mint amennyire a Mg potlas labikragorcsokre. A "jaj gorcsol a labam, veszek be egy level MagneB6-ot" idiota reklam. Kivancsi lennek, kinek a lababan van harantcsikolt izom helyett, simaizom, amore hatna egyebkent gorcsos esetben a magnezium.


"de megoszlanak erről a vélemények tudóskörökben is."

Megoszlanak, meg is inkabb beviszi a bizonytalant, mintsem tavol tartana magat tole. Jo logika.


"És semmivel sem irritálja jobban a gyomrot, mint a kóla, a kávé, a pizza és a fehérbor."

De.

:)

2016. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"A mai, hivatalosan javasolt napi C-vitamin mennyiség 60mg. Ez egy hihetetlenül alacsony érték. Honnan származik ez a szám? Annak idején Adolf Hitler számoltatta ki orvosaival, hogy mi az a minimális C-vitamin mennyiség, amit biztosítania kell katonái számára, hogy elkerüljék a skorbut (C-vitamin hiány) utolsó, legsúlyosabb fázisát.'


"A C-vitamin szerepe már jól meghatározott, első alkalmazója Szent-Györgyi Albert (1893-1986) volt, aki a C-vitamin fontosságát bizonyította be. Ez annyira sikerült, hogy orvosi és élettani Nobel díjat kapott érte (1937).

Ő maga eleinte 1.000mg, később 4-5.000mg, idős korára pedig 8.000 mg C vitamint szedett télen-nyáron. 93 éves koráig élt, szellemileg, testileg frissen. Autóbalesetben halt meg teljesen egészségesen.'


"A multivitaminok erőssé teszik a szervezetet fő céljuk a megelőzés, míg a C-vitamin egyfelől megelőz (napi 1.000-2.000mg), másfelől bajban, nagy dózisban segít. Influenza esetén napi 10.000 mg is szedhető, hiszen betegségkor akár több nagyságrenddel is megnő a szervezet C-vitamin igénye."


"Napi 1.000 mg C-vitamin bevitelhez meg kell enni naponta legalább 2,5kg citromot, földiepret, vagy 3,5kg ribizlit, több mint 12 kg cseresznyét, vagy őszibarackot."

Ami, ugye lehetetlen...


"Napjainkban többnyire nem a vitaminhiány megelőzésére használják, sokkal inkább antioxidáns, sejtvédő hatása adja használatának a fontosságát."



A tényekkel vitatkozz, ne velem! Frissítsd az ismereteidet, mert azok már elavultak picit!

2016. jan. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1963-ban biztos úgy tanították, ahogy mondod...

Mindjárt gondoltam, hogy közöd van a gyógyszeriparhoz. Általában onnan támadják a C-vitamint, mert konkrétan neked sem érdeked, hogy egészségesebbek legyenek az emberek, mert akkor nem lehetne a 2 forintos bogyóitokat 20 ezerért eladni.

2016. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Majd ha beteg lesz, tessen menni a piocasemberhez meg a vajakosasszonyhoz. Aki ilyen okos, nem szorul az orvosok, egeszsegugyi szakemberek es gyogyszereszek segitsegere.

(De megsugom, hogy eppen a gyogyszergyarak nyomjak a C vitamint, MagneB6-ot, meg mindenfele sz*rt, mert jo uzlet. En pont lebeszelem a betegeim a sok, draga hulyesegrol es a 2000 ft-os krem helyett, megcsinalom neki magisztralis keszitmenyben ugyan azt a hatoanyagot tartalmazo kremet, csak eppen 700 ft-ert. Szoval ennyit az elmeleterol. En gyogyszeresz vagyok, nem gyogyszertar/gyogyszergyar reszvenyes.

2016. jan. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!