Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi tortenik, ha beveszek egy...

Mi tortenik, ha beveszek egy Valeriana max-ot es egy kpffeintablettat egyszerre?

Figyelt kérdés
Valerianat szoktam hasznalni vizsgastressz ellen, mert altalaban megy a hasam vagy hanyok, ha nagyon felek egy vizsgatol. Ez viszont almosit, de nekem igy is majd' leragad a szemem es ma valoszinuleg egyaltalan nem is fogok aludni, holnap reggel lesz az utolso vizsgam. Szerintetek hagyjam, es inkabb tanuljak ugy, hogy kozben rosszul vagyok, vagy bevehetem nyugodtan mindkettot? (az alvas most nem jatszik, meg nem tudok mindent, halasztani meg mar nem lehet)
2016. jan. 26. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Hasmenésre meg hányásra ne szedj Valerianát, akkor sem, ha az idegeskedéstől van. MagneB6-nak van egy erősebb fajtája, azt vedd be ilyenkor, az rendbe hozza a gyomrod.

Egyébként meg ha kicsit gondolkozol, akkor rájöhetsz, hogy nem szabad egyszerre nyugtató és serkentő hatású gyógyszert bevenni. Bár a valeriana nem olyan erős, de ha a két hatást egyszerre váltod ki, még a szíved is megállhat.

Amúgy sem szabad minden stresszes helyzetet nyugtatóval kezelni, meg koffeint zabálni, ha fenn akarsz maradni éjjel.

Ha tanultál a vizsgára, akkor egyrészt ne stresszelj, másrészt meg feküdj le időben aludni, hogy kipihend magad. Jobban fog fogni az agyad, ha nem vagy hulla fáradt.

Ha meg nem készültél, akkor törődj bele, hogy ezt elszúrtad, ugyanúgy feküdj le aludni, reménykedj, hogy kapsz egy mentőkérdést, ha pedig úgy sem sikerül, akkor tanulj belőle, és legközelebb készülj fel rendesen.

Viszont ha biológiából, esetleg kémiából vizsgázol, akkor most add fel, sőt, válts iskolát is, mert ahhoz nagyon síknak kell lenni, hogy ilyen kérdést komolyan feltegyél.

2016. jan. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha feltétlenül választani kell, hogy álmosan tanulj, vagy közben futkozz a wc-re, akkor inkább az utóbbi, mert álmosan SEMMIT nem lehet felfogni. De ha egész éjjel fenn maradsz, akkor valeriana nélkül is nagyon hamar le fogsz merülni. A hasmenés legalább éberen tart...
2016. jan. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
semmi nem történik mert mindkettő gyenge, max az hogy a koffeintabi ami sokkal erősebb az pörget és a kis gyógynövényke hatása nem érvényesül
2016. ápr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!