Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezek lehetnek cukorbetegség...

Ezek lehetnek cukorbetegség tünetei?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul látok, az elmúlt 1 hónapban drasztikusan romlott a látásom (előtte sem volt jó, de most már a közelebbi dolgokat is homályosan látom), azóta voltam szemészeten, és írtak fel szemüveget, ma vagy hétfőn lesz meg.

Éjszaka többször ébredek fel arra, hogy olyan száraz a szám mint a sivatag, tapad összefele, és ilyen kellemetlen édeskés ízű, miután ittam.

Gyakran vagyok nagyon fáradt, és elég ingerlékeny vagyok, könnyű felhúzni.

Illetve egy jó idejevnem ettem csokit, mert egyszerűen nem kívánom, mondhatni utálom. Viszont nemrég illemből mégis ettem egy kisebb darabot, és nem sokkal később iszonyatosan rosszul voltam, hányinger gyötört, órákig nem bírtam mozdulni sem.

Eleve vékony alkat vagyok, 45 kg, fogyni nem fogytam (még csak az kéne), illetve azt hiszem, nem is járok gyakrabban wc-re, és szerintem a leheletem sem aceton szagú...

Ennek ellenére lehetek cukorbeteg, vagy egyszerűen csak kimerült és dehidratált vagyok?

21/N



2016. jan. 29. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Én inkább valamiféle allergiára tippelnék, a leírtak alapján. A tej allergia nagyon csúnya tüneteket produkál, ráadásul a fogyasztása után másnap, hogy még véletlenül se tudd összekötni a két dolgot.

A szemészeten kiszúrták volna a cukorbeteg okozta szemromlást

2016. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyi folyadékot iszol naponta? Legalább másfél liter a minimum, de én megiszok 3 litert is, sőt nyáron amikor izzadok akkor hat liter is lemegy, de ahhoz a sót is pótolni kell, különben izomgörcsöt okoz a sok víz ivás.

Egyébként legalább napi kettő litert igyál meg.


A cukor meg könnyen megmérhető, étkezés után legalább kettő óra eltelte után kell méretni valamelyik gyógyszertárban. Nem tűvel szokták szúrni, hanem pici belövővel bökik az ujjat és az nem fáj mert alig megy bele. Párszáz (2-300) Forintért megmérik.

2016. jan. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyed rendben van?
2021. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ó, most látom milyen régi a kérdés.

Gondolom azóta minden rendben.

2021. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!