Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy is van ez az asztma...

Hogy is van ez az asztma kinövése?

Figyelt kérdés
Nem értem amit olvasok, hogy a gyermekem huszonéves korában újra asztmás lehet. 12 éve nem fullad. Na, most annyit tudok róla, azért van ez, mert a hörgők átmérője a serdülő korban növekszik. Mi a magyarázata, hogy újra visszatérhet a betegség? Ha valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata, vagy egészségügyis,megköszönném ha segítene?
2016. jan. 30. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Velem is így történt. Szintén asztmás vagyok és ugyanúgy kamaszkoromban kezdtek elmúlni a tüneteim. Kisgyerekkoromtól kezdve 14 éves koromig pulmonológiára jártam, utána már nem tartották szükségesnek a vizsgálatokat. Ám 22 évesen váratlanul elkaptam egy tüdőgyulladást és nálam attól kiújult az asztma. Akkor a tüdőgondozóhoz lettem utalva. Szerencse a szerencsétlenségben: nagyon emberi orvost kaptam, aki még a betegségen felül is foglalkozott velem. Az volt a célja, hogy a korábbi tünetmentességemhez mérten is érjünk el sokkal jobb állapotot. Ez sikerült is neki. Sokkal jobban érzem magamat a bőrömben, mint bármikor. De biztonságképpen ezt tovább folytatjuk is, tehát rendszeresen járok hozzá. Közben rákaptam az úszásra, ami egyébként egy asztmásnak kifejezetten jót tesz.

Nálam talán csak a tüdőgyulladás miatt alakult így, de tudtommal huszonévesen kívülálló tényezőtől függetlenül is valóban visszatérhet az asztma. Ezért is fontos lehet például az úszás, úgyhogy ezt ajánlom is. Talán az a magyarázata, hogy megszűnik a kamaszkori fejlődés és tovább idősödve újra fogékonyabbak vagyunk a betegségekre vagy a visszafertőződésekre.

2016. jan. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad a történetedet.

Tulajdonképpen azt nem értem, hogy állítják, a gyulladás megmarad, csak a hörgők átmérője nő, ezért nem fullad. Akkor gyerekkorban fontosnak tartották, hogy a gyulladást visszaszorítsák szteroid pipával, mert tartós gyulladás miatt maradandó elváltozás alakul ki. Most 12 éve semmit nem kell szednie. Autószerelőként dolgozhat, megadták pályavlasztáskor az engedélyt. Aggódok azért, mert elég koszos munka, hogy árt neki.

2016. jan. 31. 16:13
 3/4 anonim válasza:
En kinottem 26 evesen az allado visszajovo rohamok elmultak de ha megfazok vagy valami virust elkapok iratnom kell mert anyira elkezdekfulladni.de neha nyaron is elojon a kanikulatol.ezt nem lehet teljesen kinoni.ez is egy genetikai franc.persze a kornyezettol is fugg.Nagyon is.sajnos raszoktam a cigire mar akkor i szivtam mikor meg aktiv asztmam volt de ez a legerdekessebb hogy nem fuladok tolle.ja es a stressz a legfobb rosszakaroja az asztmanak van aki azert fullad mert csaladi problemai vannak stb… diafilint nagyon sokaig szedtem es multivitaminokat is a ventolin sok a salbutamol zaditen antibiotikum is van asztmara.jobbulast!
2016. febr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a magyarázata, hogy valószínüleg pszichés eredetű
2016. dec. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!