Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki felsorolná nekem az...

Valaki felsorolná nekem az összes intravénásan adható kábítószert?

Figyelt kérdés

2016. febr. 2. 23:18
 1/8 cli_hlt ***** válasza:

Szia!


A heroint, illetve morfinszármazék gyógyszereket (pl. fentanilokat) használnak így gyakran.


Szokás még stimulánsokat is, így amfetamint, kokaint, illetve új designer szereket is így fogyasztani (MDPV, a-PVP).


Ritkán, de előfordul az intravénás alkoholfogyasztás is.

2016. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na az utolsó az durva azon nagyon meglepődtem!! Milyen fajta alkoholt lehet így? :OO Elég veszélyesen hamgzik.


És a heroinon kívül a morfinszármazékokat milyen arányban szokták adagolni (a kívánt hatáshoz)?

2016. febr. 4. 10:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és az ún. dizájner drogok közül csak ezek a "pörgetősök" vannak?
2016. febr. 4. 10:14
 4/8 cli_hlt ***** válasza:
100%

Vannak kannabinoidok is, de azokat legtöbbször füstölik. Vannak pszichedelikumok is, de azokat por, vagy tabletta formájában, vagy itatóspapíron szájon át veszik be.


Intravénásan tulajdonképpen minden beadható, ami vízben oldódik, vagy valahogy oldhatóvá tehető.


Ezt azért csinálják, mert így kevesebb kell a hatás eléréséhez. A pontos adagolás természetesen szerfüggő. A heroin (diamorfin, diacetil-morfin) kifejezetten azért lett kitalálva, hogy a vérből nagyon gyorsan az agyba jusson, így gyorsan és hatékonyan csillapítsa az erős fájdalmat.


Alkoholból többnyire töményeket, főleg vodkát szoktak használni, mert abban szinte csak víz és alkohol van. A motiváció itt is a kis mennyiség és a gyors felfutás. (Forrás: [link]

2016. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Komoly. Nem jön be nekem a link, csak maga az oldal, azon belül meg hogy "not found". És mégis mennyi vodkát pontosan? :D

És szer függő az tény, oké de ha mondjuk én fogok vmilyen nyugtató tablettát és feloldom annyi vízben hogy éppengogy feloldódjon benne (so ne legyen darabos haem teljesen egyéváljon a vízzel) és én ezt fogom és beadom magamnak akkor ugyannyi hatása lesz mintha bevettem volna csak gyorsabban hat? És semmi bajom nem lesz tőle?

2016. febr. 11. 16:29
 6/8 cli_hlt ***** válasza:

Ezt nagyon nehéz megmondani. Egy tablettában van egy csomó más dolog is (pl. magnézium-sztearát és/vagy mikrokristályos cellulóz kötőanyagként, színezék, vagy máz).


A hatóanyag ráadásul nem biztos, hogy oldódik a vízben, vagy nem biztos, hogy a vér pH-ján vízoldható.


Ezek nemigen oldódnak vízben, és ha az ereidbe jutnak, akkor valahol a testedben beakadhatnak, ott vérpangást, rögképződést okozhatnak, ami helyi szövetelhaláshoz vezethet. Ha ez az agyadban, vagy a szívedben történik, abból komoly bajod lehet, belerokkanhatsz, vagy meghalhatsz (ez szerencsére a gyakorlatban igen ritka).


A vérbe jutó baktérium (ha vannak, és ha olyanok) szintén galibát csinálhatnak, pl. endocarditis-t, ami tulajdonképpen a szív gyulladásos betegsége.


Ha egy laikus sima steril sós vizet injektálna magának steril, új fecskendővel, úgy is akadna jócskán kockázat.


Az intravénás használat az egyik legkockázatosabb nagyjából szertől függetlenül.

2016. febr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi!☺
2016. febr. 16. 19:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam hogy ha alkoholt intravénásan adsz be abba bele is halhatsz.
2020. jún. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!