Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány éves korig köteles a...

Judit2310 kérdése:

Hány éves korig köteles a betegszállító ingyenesen hordozni?

Figyelt kérdés
Mozgáskorlátozott ember vagyok.Tizenkilencedik évem élem,és szeptembertől járni szeretnék egy normalizált mozgáskorlátozott szakközépiskolába.De mivel Tolna megyéből indulnék Budapestre ez nekünk anyagi szempontból túl bonyolult volna. Szakvélemények támasztják alá hogy én ezt igényelhetem.A kérdés hogy meddig kötelesek vinni. Kérlek titeket csak olyan emberek válaszoljanak akik erre pontos választ tudnak adni mert jelenleg számomra ez a kérdés életbe vágó.Köszönöm: Judit.
2016. febr. 11. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Semeddig A beteg szállító csak vizsgálatra, kórházba illetve vissza szállít, iskolába nem. Egyébként milyen az a normalizalt mozgáskorlátozott szakközépiskola?
2016. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadó!

Úgy ahogy van rossz választ adtál,mert engem az utolsó két általános iskolás évemben betegszállító hordott oda-vissza: Judit.

2016. febr. 11. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem Te tudod rosszul, kérdezd meg a szüleidet, valószínűleg valamilyen alapítvány segített és nem a betegszallitok.
2016. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Figyelj!

Én egy mozgáskorlátozott ember vagyok ezért semmit nem tudok annál jobban mintsem hogy minden kedvezményes szolgáltatás rehabilitációs szakvéleményen alapul.Ebből kifolyólag ha ez a bizonyos rehabilitációs vélemény alá támasztja hogy nekünk korlátozott vagy épp komplex embereknek szükségük van a segítségre akkor ők kötelesek segíteni minket a hordozásban.A kérdésem csupán egy régi törvényből fakadt ami szerint minden betegszállítós cég egy nagy csoport volt ezért ha egy adott kilométert már nem vállaltak nem volt mit tenni.De ma már az a helyzet ezen a téren hogy minden betegszállítós cég külön áll egymástól ezért most már direkt olyan is van ami a hosszú utakat vállalja kortól függetlenül csak egy szakvélemény szükséges hozzá hogy adott körzeten belül nem biztosított a szükséges rehabilitációs kezelés és már igényelhető is.Úgyhogy nem akarok faragatlan lenni de olyan kérdő csoportra ne lépj amelyben tapasztalatlan vagy: Judit

2016. ápr. 6. 14:14
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyébként meg csak hogy minden primitív ember tudtára bocsássam:

A mozgáskorlátozott emberek normalizált szakközép iskolája annyit jelent,hogy ugyanazt a képesítést megkapjuk amit ti egészségügyi állapotoktól függetlenül,csupán annyi különbséggel hogy az iskola épülete akadálymentesítve van,ugyanakkor a tanórák mellett gyógytornát is kapunk.És a végén ugyanolyan szakképzett emberek leszünk mint bárki más az életben.

2016. ápr. 6. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!